Синоќа се запалило возило на булевар во близина на Соборниот храм, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Според полицискиот билтен, вчера околу 20:20 часот во полициска станица Центар е пријавено дека на бул.Св. Климент Охридски во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус” со скопски регистарски ознаки,управувано од Љ.Д.(72) од Скопје.

-Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, додаваат од полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.