Припеп под контрола на полицијата на Оливер Спасовски станува небезбеден град. Сите оние кои не се согласуваат со политиката на СДСМ се или заплашувани или пак им ги палат автомобилите.

Откако пратеникот Петар Ристовски изјави дека нема да гласа за промена на Уставот му беше запален автомобилот.

На ова пред нецел месец предупреди градоначалникот Борче Јовчески откако на  директорот на ЈКП – Комуналец Прилеп, непознати сторители го запалија  автомобилот пред неговата куќа.

Затоа советот градот побара оставка од командирот на прилепската полиција кого го сметаа за највиновен за безбедносната состојба во Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.