Владата има решение за историската економска криза така што ќе ги откаже антикризните мерки и ќе вработи 600 полицајци, иронично коментира Ивор Мицковски.

Влада: Се соочуваме со историска економска и геополитичка криза.
Решение:
1. Откажи антикризни мерки
2. Три дена слави роденден на ДУИ
3. Вработи нови 600 полицајци, пишува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.