Ознака: оглас
Скопје 09.10.21 | 09:30

ВМРО ДПМНЕ: Огласот за купување на Градска куќа од 11 милиони евра во ек на избори, е потенцијална опасност од поткуп и корупција

Огласот за градска куќа е последниот грабеж на Шилегов, знае дека губи, и прави се за да доограби што може, сметаат од ВМРО ДПМНЕ. Огласот за купување на градска куќа од...

Македонија 24.07.21 | 11:39

Во тек огласи за вработување на 500 образовни асистенти, нето месечна плата 24.000 денари

Од Министерството за образование и наука информираат дека во тек се јавни огласи за вработување на 500 образовни асистенти, кои ќе им бидат поддршка на учениците со атипичен...

Македонија 14.07.21 | 10:52

Објавен Конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови

Министерството за образование и наука го објави Конкурсот за прием на студенти запишани на додипломски студии во државните студентски домови и други објекти за сместување...

Економија 13.07.21 | 18:21

Државен завод за ревизија: 88 отсто од јавните набавки во време на пандемија спроведени со преговарање без објавување оглас

Државниот завод за ревизија (ДЗР) информира дека утврдил недоволно уредена законска регулатива за видот на набавки во време на вонредна/кризна состојба, отсуство на...

Економија 09.06.21 | 10:54

„Лидл“ почна во Македонија да објавува огласи за работа со компетитивни плати

Германскиот трговски синџир „Лидл“ веќе има објавено огласи во Македонија за повеќе од десетина слободни работни позиции за архитекти, градежни инженери, ИТ-специјалисти...

Македонија 14.04.21 | 14:44

МОН објави оглас за автори и илустратори на материјали за учење за прво одделение

Министерството за образование и наука (МОН) објави оглас за изработка на материјали за учење и за ликовни илустратори односно графички дизајнери за изработка на детски...

Скопје 24.03.21 | 09:31

Народе скенирај сметки и плаќај казни и даноци за Шилегов да вработи 23 партиски војници пред избори

Град Скопје објави оглас за вработување на 23 државни службеници. Во огласот се бараат вработувања за во неколку сектори, а платите се движат и до 32.887 денари. Огласот...

Економија 23.03.21 | 16:42

Преговoри во четири очи: За половина година склучени договори во висина од 11 милиони евра без оглас

Дури 11 милиони евра за период од половина година државните институци дале за договори во четири очи, без објавување на оглас. Ова го покажал Извештајот од мониторингот...

Македонија 14.03.21 | 11:48

Владата продолжува со партизирање на институциите, објавен нов партиски оглас

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 јавен...

Македонија 23.02.21 | 10:01

Објавен конкурс за попишувачи за Пописот 2021

Државниот завод за статистика денеска објави конкурс за пријавување на кандидати за реонски попишувачи и реонски инструктори кои во периодот од 1 до 21 април ќе го спроведуваат...

Економија 26.01.21 | 07:40

Отворено аплицирањето за субвенции преку „Купи куќа, купи стан“

Граѓаните годинава ќе можат да аплицираат за субвенција за станбен кредит од државата, преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Барањата можат да се поднесуваат до 31...

Калеидоскоп Балкан 15.01.21 | 20:15

Предупредување до станарите: Намелете со љубовната галама

Предупредување до станарите објавено на огласната табла на една зграда во Србија стана вистински хит на социјалните мрежи. Не е познато во кој град е напишано, но видливо...

Македонија 29.12.20 | 09:22

Оглас за вработување на 600 полицајци

Согласно своите организациони потреби, како и согласно одредбите од Законите за внатрешни работи и за полиција и подзаконските акти, Министерството за внатрешни работи...

Скопје 24.08.20 | 15:42

Кисела Вода распиша оглас за ангажман на 15 образовни асистенти, пријавување до крај на август

Петнаесет лица со завршено високо образование од профилот дипломиран дефектолог, педагог, психолог, професор (одделенски, предметен) ќе бидат времено вработени од Општина...

Скопје 03.07.20 | 18:16

Предизборно град Скопје ќе дели субвенции на инвертери

Град Скопје денеска го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата. Согласно условите на овој јавен повик се отвора можноста...

Економија 29.06.20 | 11:11

ФИТР: До трети јули продолжен рокот на јавниот повик за технолошки развој за брзо прилагодување на КОВИД-19

До 03.07.2020 се продолжува рокот за аплицирање на јавниот повик за брзо прилагодување на КОВИД-19, соопшти денеска Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). Како што...

Македонија 19.04.20 | 19:03

Огласувачот ќе заработи пријава: Мерцедесите пред вилата на Пендаровски биле на компанија ангажирана од ОБСЕ

Кабинетот на претседателот Пендаровски се огласи откако вчера беа објавени огласи за продажба на Мерцедеси фотографирани пред Вилата Водно Оттаму велат дека се работи за возила...

Твитови 07.07.19 | 09:31

Оглас од еден просечен битолчанец


Сервиси 19.02.19 | 00:06

Оглас кој ќе ве насмее: Си била една невеста по грешка