Нашите фудбалски херои покажаа игра за почит, борба и храброст пред која се поклонуваме.
Вашето време допрва доаѓа. Македонија ќе ечи уште низ многу други фудбалски храмови.
#МакедонијаВечна, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.