Ознака: фудбалери
Фудбал 07.10.19 | 16:28

Секс или силување – работите отидоа предалеку: Дрогирана девојка ползи гола во фудбалски кампус

Фудбалскиот клуб Еспоар Минероа од Белгија е вмешан во секс скандал меѓу девојка и неколку фудбалери од аматерскиот клуб. Во јавноста се појави снимки од сексуален...

Фудбал 06.09.19 | 18:09

Драма на небото: Фудбалерите на БиХ избегнаа катастрофа

Фудбалерите на босанската репрезентација доживеаја вистинска драма на летот за Ерменија, каде денеска треба да гостуваат. Два часа по полетувањето од Сараево, околу...

Фудбал 10.08.19 | 18:33

Гром повреди петнаесет фудбалери

Удар на гром повреди 15 фудбалери во германската покраина Баден-Виртемберг. Фудбалерите се на возраст помеѓу 19 и 48 години и се здобиле со полесни повреди, додека едно...

Фудбал 31.05.19 | 14:03

Мрме останува селектор на фудбалерите до декември 2020 година

Игор Ангеловски и натаму ќе биде селектор на македонската фудбалска репрезентација. Ангеловски и ФФМ се согласија да биде потпишан нов договор кој е важечки до 2020 година,...

Фудбал 29.04.19 | 17:00

Играчите на Ајакс во авион си играат „Не лути се човеку“

Ајакс има доста млад тим, а дека уште се „деца“ и не се разликуваат премногу од своите врсници, потврдува и однесувањето на дел од нив во авионот, пред полетувањето за...

Фудбал 08.02.19 | 14:09

Десет млади фудбалери изгореа во пожар во Бразил

Десет млади фудбалери загинаа во пожар во тренинг-центарот на клубот „Фламенго“ во Рио де Жанеиро, Бразил. Зградата која припаѓа на академијата на овој славен клуб...