Ознака: фудбалери
Фудбал 16.06.21 | 18:24

Македонските фудбалери вечерва специјални гости на концерт на Симон Трпчески во Букурешт

Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт на кој специјални гости ќе бидат македонските фудбалски репрезентативци...

Фудбал 08.06.21 | 09:14

Сите тестови на Ковид-19 се негативни: Фудбалерите заминуваат за Букурешт

Македонската репрезентација комплетна, во полн состав, со сите 26 повикани фудбалери денеска со чартер лет во 10:30 часот од скопскиот аеродром заминува за Букурешт на...

Фудбал 03.06.21 | 19:01

Македонските фудбалери до 21 година поразени од Словенија

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година загуби попладнево на гостински терен од Словенија со 3:0 (3:0) во последниот подготвителен натпревар на избраниците...

Фудбал 20.05.21 | 11:33

Ангеловски го објави списокот за ЕВРО 2020: Чурлинов и Милан Ристовски изненадувања

Македонскиот селектор Игор Ангеловски го соопшти списокот на репрезентативци кои ќе настапат на Европското првенство 2020 следниот месец во Букурешт и во Амстердам. Ангеловски...

Фудбал 01.04.21 | 09:15

Фудбалерите ги поздравија Германците: Шалалала… ауфидерзен!

Македонската фудбалска репрезентација вечерва се враќа во Македонија по големата победа над Германија во Дуизбург. Патот од стадионот кон аеродромот е доволно долг...

Фудбал 17.03.21 | 14:18

Објавени платите на најголемите фудбалски ѕвезди во светот

Најпознатите светски спортски медиуми, како што се Л’Екип, Газета дело спорт, Билд, Марца, Спортрак, ги објавија платите што ги добиваат најпознатите и најпалтени...

Фудбал 24.01.21 | 21:10

Трагедија во Бразил: Се урна авион со фудбалери, преживеани нема

Aвион со членови на Фудбалскиот клуб Палмас ФР се урна во Бразил. Нема преживеани. Екипата на Ф.А. Палмас, која се натпреварува во четвртата лига од бразилскиот шампионат,...

Фудбал 24.01.21 | 17:51

Четворица фудбалери меѓу загинатите во авионската несреќа во Бразил

Шестмина загинати во авионска несреќа што денеска се случи во Бразил. На лице место загинаа пилотот, четворица фудбалери од Палмас, како и претседателот на клубот. Несреќата...

Фудбал 25.12.20 | 14:05

Фудбалерите во Божиќно расположение: Погледнете како фудбалските ѕвезди го поминуваат празникот

Божиќ е време кога фудбалскиот свет вообичаено прави кратка пауза од натпреварувањата, а фудбалерите вообичаено го користа ова слободно време за да поминат повеќе...

Македонија 13.11.20 | 13:31

Американската амбасадорка го честита пласманот на Европското првенство

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Мари Брнз им честиташе на македонските фудбалери за пласманот на Европското првенство. Честитки за историското квалификување...

Фудбал 12.11.20 | 10:35

Ако се пласираат на Европско: ФФМ ќе им подели три милиони евра на репрезентативците

Македонските фудбалски репрезентативци ќе поделат три милиони евра доколку вечерва ја совладаат грузија во баражот за Европското првенство, пишува „Спортмедиа“. Таквиот...

Фудбал 20.09.20 | 10:39

Вознемирувачки: Автобус со млaди фудабалери падна во река, најмалку 8 деца мртви

Голема трагедија го погоди фудбалскиот, спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случи во бизлија на Кумаси, во регионот...

Здравје 18.07.20 | 18:26

Уште еден клуб потврди дека во своите редови има тројца фудбалери заразен од коронавирус

Нови тројца заразени фудбалери има во македонскиот фудбал, овојпат во второлигашот Охрид, кој денеска објави за трите случаи на Ковид-19 во своите редови, што е најнов...

Фудбал 10.07.20 | 19:48

Заболени двајца фудбалери од Македонија ЃП

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. Им посакуваме побрзо враќање на тренинзи на нашите два...

Фудбал 07.10.19 | 16:28

Секс или силување – работите отидоа предалеку: Дрогирана девојка ползи гола во фудбалски кампус

Фудбалскиот клуб Еспоар Минероа од Белгија е вмешан во секс скандал меѓу девојка и неколку фудбалери од аматерскиот клуб. Во јавноста се појави снимки од сексуален...

Фудбал 06.09.19 | 18:09

Драма на небото: Фудбалерите на БиХ избегнаа катастрофа

Фудбалерите на босанската репрезентација доживеаја вистинска драма на летот за Ерменија, каде денеска треба да гостуваат. Два часа по полетувањето од Сараево, околу...

Фудбал 10.08.19 | 18:33

Гром повреди петнаесет фудбалери

Удар на гром повреди 15 фудбалери во германската покраина Баден-Виртемберг. Фудбалерите се на возраст помеѓу 19 и 48 години и се здобиле со полесни повреди, додека едно...

Фудбал 31.05.19 | 14:03

Мрме останува селектор на фудбалерите до декември 2020 година

Игор Ангеловски и натаму ќе биде селектор на македонската фудбалска репрезентација. Ангеловски и ФФМ се согласија да биде потпишан нов договор кој е важечки до 2020 година,...

Фудбал 29.04.19 | 17:00

Играчите на Ајакс во авион си играат „Не лути се човеку“

Ајакс има доста млад тим, а дека уште се „деца“ и не се разликуваат премногу од своите врсници, потврдува и однесувањето на дел од нив во авионот, пред полетувањето за...

Фудбал 08.02.19 | 14:09

Десет млади фудбалери изгореа во пожар во Бразил

Десет млади фудбалери загинаа во пожар во тренинг-центарот на клубот „Фламенго“ во Рио де Жанеиро, Бразил. Зградата која припаѓа на академијата на овој славен клуб...