Велес се гради! Со подобрување на временските услови се интензивираа градежните зафати во градот. Денес направив увид во градежните активности на улица „Александар Несторов“ на која старата и оштетена калдрма ќе биде заменета со бетонска подлога, истакна градоначалникот на Велес, Марко Колев.

„Дополнително извршив увид и на реконструкцијата на коловозот на патниот премин кон Дворови, кој е втор патен премин кој се модернизира за краток временски период.

Долгогодишните проблеми на велешани ги решаваме посветено и домаќински. Поубав Велес е возможен, поубав Велес станува реалност“ – истакна Колев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.