Ознака: Марко Колев
Македонија 19.04.22 | 17:19

Колев: Старата и оштетена калдрма на улицата „Александар Несторов“ се заменува со бетонска подлога

Велес се гради! Со подобрување на временските услови се интензивираа градежните зафати во градот. Денес направив увид во градежните активности на улица „Александар...

Македонија 01.04.22 | 09:26

Општина Велес договори соработка за донирање компјутерска опрема

Градоначалникот на општина Велес информира дека локалната власт почнува акција за донирање на расходуваната опрема од градската администрација. За таа цел, општината...

Македонија 10.02.22 | 16:59

Велес со ЕУ грант од 750.000 евра ќе решава сообраќајниот хаос во центарот на градот, ќе се реализираат паметни пешачки и велосипедски зони

Општина Велес е една од осумте општини корисник на грант од програмата „ЕУ за Општините“, од кои добива околу 750.000 евра средства за реализирање на проект со кој ќе се...

Вести 12.01.22 | 15:42

Колев: Енергетската криза и високите сметки за струја не даваат можност за развој на општината, силно го погодуваат буџетот

Денес во просториите на општина Велес, градоначалникот Марко Колев оствари средба со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и пратеникот од Велес, Игор...

Македонија 16.12.21 | 09:10

Колев на средби со граѓани за да ги слушне нивните проблеми и потреби

Продолжувам со средбите со граѓани на отворен ден, ги слушнав нивните проблеми и потреби. Најчесто се обраќаат за проблеми од областа на инфраструктурата, комуналните...

Македонија 27.10.21 | 19:37

Од денес вратата Ви е секогаш отворена, порача новиот градоначалник на Велес

Денеска се случи и примопредавањето на фунцкијата – нов градоначалник на Општина Велес. Поранешниот градоначалник, Аце Коцевски, свечено му ја предаде функцијата...

Македонија 18.10.21 | 13:43

ВМРО-ДПМНЕ убедлив во Велес – Колев нов градоначалник, опозицијата доминантна во советот

Велес во прв круг доби градоначалник. На овие избори победи Марко Колев, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, кој освои 51,60 отсто од гласовите или 12.380 гласа. Втор е кандидатот на СДСМ,...

Вести 18.10.21 | 09:33

Марко Колев од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Велес

Марко Колев од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на општина Велес. Според официјалните податоци на ДИК, тој ги победи своите противкандидати освојувајќи 51,63% од гласовите...

Македонија 18.10.21 | 09:29

Марко Колев од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Велес

Марко Колев од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на општина Велес. Според официјалните податоци на ДИК, тој ги победи своите противкандидати освојувајќи 51,63% од гласовите...

Македонија 09.10.21 | 22:04

Колев: Приоритетот на идната локална власт на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде имплементација на над 213 проекти во Велес

Кандидатот за градоначалник за општина Велес од ВМРО-ДПМНЕ, Марко Колев, на вечерашниот митинг во општина Велес, истакна дека се обврзува за над 213 проекти во Велес, како...

Македонија 06.10.21 | 14:54

Колев: Создаваме нова иднина – Изградба на подземна катна гаража, реконструкција на кејот и нов велосипедски парк во Велес

Почитувани велешани,Почитувани сограѓани,Во рака ја држам предизборната програма за локалните избори. Програма која заедно со вас во изминативе шест месеци ја подготвувавме,...

Македонија 03.10.21 | 22:46

Колев: Изработка на ГУП, подземна гаража и Градски плоштад, нова индустриска зона- ова е победничката програма за Велес

Кандидатот за градоначалник на општина Велес од ВМРО-ДПМНЕ Марко Колев, ја промовираше, како што вели, победничката програма за Велес на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата. Гарантираме...

Македонија 29.09.21 | 19:39

Колев: Ветувам дека „Питијада“ во Велес ќе биде вратена на помодерен стил

Во делот на кејот на реката Вардар пред четири години СДСМ дадоа ветување дека ќе го доизградат, дури и рекоа кажете вие каде живеете таму ќе никнат и ресторани, треба...

Македонија 29.09.21 | 18:52

Колев: Велес никогаш не бил позагаден од сега, нема човек кој е задоволен од хигиената во градот

Велес додека бев јас раководител на Центарот за развој на Вардарски – плански регион донесе многу проекти и во Велес и во другите општини кои се во состав на Вардарскиот...

Македонија 29.09.21 | 18:45

Колев: На Велес и велешани им ветувам реализација на 213 проекти, од кои 11 се капитални

Јас не ветувам нешто што не можам да реализирам, заради тоа што јас 12 години работам во Центарот за развој на Вардарско – плански регион, од кои шест ипол години јас раководев....

Македонија 07.09.21 | 10:00

Марко Колев: Да ја вратиме насмевката на велешани, ако тоа не го сториме ништо не сме направиле

Роден во Велес, израснат во старото маало Црна Џамија. Семеен човек, татко на две малолетни деца. За себе вели дека е човек кој ги почитува и негува семејните вредости....