Иако е убеден дека Арбен Таравари како кандидат за претседател на коалицијата ВРЕДИ може да помине во вториот круг на трката, Биљал Касами во денешната „Изборна Дебата“ на ТВ21, кажа дека ако Бујар Османи од Европскиот Фронт е тој што ќе помине во вториот круг, ВРЕДИ ќе бара од нејзини гласачи да го поддржат Османи.

Арбен ќе помине, докторот ќе помине во вториот круг, кажа Касами.

-Ако, на пример, помине Бујар Османи, ќе барате Османи да биде…, праша аналитичарот Сефер Селими.

Да, секако, рече кратко Касами од коалицијата ВРЕДИ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.