Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 2, Владо Мисајловски вечерва оствари средба со граѓани во општина Чаир.

-ПОБЕДНИЧКИ ЧАИР !!! Денот го завршуваме со масовна и енергична средба во Чаир! Од тука испраќаме силна и јасна порака – ПОБЕДУВАМЕ УБЕДЛИВО!

-ПОБЕДУВАМЕ ЗА НАШАТА И ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА! Ви благодарам чаирчани! Продолжуваме заедно кон убедлива победа! ПОБЕДАТА ЗА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА Е ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА!, пишува Мисајловски на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.