Ознака: Арбен Таравари
Македонија 30.11.21 | 20:54

Таравари: 20 години Албанците во оваа земја патат од ДУИ, нашата цел е да ја смениме ова криминална власт, а кукла премиер не ни треба

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, вечерва во „Тема на денот“ во Сител телевизија, истакна дека 20 години...

Македонија 30.11.21 | 20:37

Заев најостро демантира дека на пратеничка ѝ нудел куферче со пари

Премиерот Заев лично не ѝ нудел куферче со пари на пратеничка на Алијансата за Албанците за да премине од нивна страна, вели тој во реакција испратена од прес-службата...

Македонија 30.11.21 | 20:05

Таравари: Ако Заев не е премиер, ДУИ ќе ги патосира

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари, вечерва во гостување на ТВ Сител зборуваше за потегот на Алтернатива...

Македонија 30.11.21 | 19:54

Таравари: Се шетаат со куфери пари за да купуваат, на наша пратеничка лично Заев ѝ се јавувал

Власта нема 61 пратеник, тврди градоначалникот на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари. Во интервју за Сител, Таравари рече дека групата...

Македонија 29.11.21 | 15:36

Таравари: Влада со Алтернатива нема да трае долго

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари смета дека доколку дојде Алтернатива да прифати да влезе во новиот состав...

Македонија 19.11.21 | 10:42

Таравари: Можеби погрешивме кон Алтернатива, а можеби погрешија и тие

Алтернатива самата ќе донесе одлука дали да се приклучи кон Влада во која е ДУИ, но за лидерот на Алтернатива Африм Гаши како личност имам најубави зборови, изјави Арбен...

Македонија 17.11.21 | 23:16

Таравари: Во Владата ќе се случи експлозија откако и на 15 декември нема да добиеме датум за преговори

Генералниот секретар на Алијанса на Албанците и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари во дебатната емисија на на ТВ Шења вели дека во „Владата ќе се случи експлозија,...

Здравје 17.11.21 | 15:29

Таравари: He можеш да ги натepaш луѓето на cилa да се вакциниpaaт

Препорака за вакцинација и сугестија за граѓаните мора да има, но не по секоја цена и не со присила, вели за Инфомакс градоначалникот на Гостивар, доктор, но и поранешен...

Македонија 13.11.21 | 12:05

Таравари одлучи парите за осветлување на Гостивар за Нова година да ги донира на Центарот за аутизам

„Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари преку објава на својот фејсбук – профил посочи дека буџетските пари, што се определени за украсување на градот Гостивар...

Македонија 12.11.21 | 10:54

Taравари: Паднаа сите маски, peжимот се самопотврди

Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме! Денеска конечно беше делегитимиран...

Македонија 12.11.21 | 10:51

Taравари: Вчера паднаа сите маски, peжимот се самопотврди

Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме! Денеска конечно беше делегитимиран...

Македонија 11.11.21 | 14:04

Таравари: Режимот завршува! Нeма враќање назад!

И генералнио секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари реагира на денешните случувања околу седницата за гласање на доверба на владата. Режимот завршува! Нeма...

Македонија 09.11.21 | 17:29

Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници

Генералниот секретар на Алијанса на Албанците во интервју за Гласот на Америка, Арбен Таравари, вели дека „несомнено е оти бродот на Заев тоне и оти ќе падне со 62 пратеници. Јас...

Македонија 08.11.21 | 13:23

Taравари: Во новото мнозинство ќе има и пратеници од СДСМ и од ДУИ

Арбен Таравари, старо-новиот градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците, тврди дека опозициските партии во парламентот преговараат...

Македонија 06.11.21 | 23:06

Таравари: Преговараме и со пратеници на СДСМ кои се разочарани од криминалното владеење

Генералниот секретар на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, тврди дека освен „сигурните“ 61 пратеник, се преговара и со неколку пратеници на СДСМ кои, според него,...

Македонија 06.11.21 | 16:41

Таравари: Имаме цел граѓаните да ги ослободиме од оваа корумпирана власт

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, за ТВ24 изјави дека целата е граѓаните да се ослободат од корумпираната власт во Македонија. Тој во изјава...

Македонија 06.11.21 | 15:17

Таравари тврди дека преговараат и со пратеници од СДСМ

Ние од синоќа имаме ново мнозинство за недоверба на оваа Влада, но практично овие денови преговараме со уште неколку пратеници и се надевам дека ова мнозинство за неколку...

Македонија 05.11.21 | 21:07

Таравари: Ново мнозинство – 61 пратеник

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, во изјава за ТВ Клан потврди дека има формирано ново парламентарно мнозинство. Таравари во изјава при...

Македонија 01.11.21 | 23:47

Таравари: Почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 откри дека почнале формални преговори за ново мнозинство. Моменталното владино...

Македонија 01.11.21 | 23:13

Таравари: Реисот Шакир Фетаху во име на Господ барал да се гласа за ДУИ

Новоизбраниот градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари, при гостување во дебатниот магазин „Клик плус“, упати сериозни обвинувања кон реисот на ИВЗ, Шакир...