Ознака: Арбен Таравари
Македонија 12.11.21 | 10:54

Taравари: Паднаа сите маски, peжимот се самопотврди

Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме! Денеска конечно беше делегитимиран...

Македонија 12.11.21 | 10:51

Taравари: Вчера паднаа сите маски, peжимот се самопотврди

Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме! Денеска конечно беше делегитимиран...

Македонија 11.11.21 | 14:04

Таравари: Режимот завршува! Нeма враќање назад!

И генералнио секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари реагира на денешните случувања околу седницата за гласање на доверба на владата. Режимот завршува! Нeма...

Македонија 09.11.21 | 17:29

Таравари: Владата ќе падне со 62 пратеници

Генералниот секретар на Алијанса на Албанците во интервју за Гласот на Америка, Арбен Таравари, вели дека „несомнено е оти бродот на Заев тоне и оти ќе падне со 62 пратеници. Јас...

Македонија 08.11.21 | 13:23

Taравари: Во новото мнозинство ќе има и пратеници од СДСМ и од ДУИ

Арбен Таравари, старо-новиот градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците, тврди дека опозициските партии во парламентот преговараат...

Македонија 06.11.21 | 23:06

Таравари: Преговараме и со пратеници на СДСМ кои се разочарани од криминалното владеење

Генералниот секретар на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, тврди дека освен „сигурните“ 61 пратеник, се преговара и со неколку пратеници на СДСМ кои, според него,...

Македонија 06.11.21 | 16:41

Таравари: Имаме цел граѓаните да ги ослободиме од оваа корумпирана власт

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, за ТВ24 изјави дека целата е граѓаните да се ослободат од корумпираната власт во Македонија. Тој во изјава...

Македонија 06.11.21 | 15:17

Таравари тврди дека преговараат и со пратеници од СДСМ

Ние од синоќа имаме ново мнозинство за недоверба на оваа Влада, но практично овие денови преговараме со уште неколку пратеници и се надевам дека ова мнозинство за неколку...

Македонија 05.11.21 | 21:07

Таравари: Ново мнозинство – 61 пратеник

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, во изјава за ТВ Клан потврди дека има формирано ново парламентарно мнозинство. Таравари во изјава при...

Македонија 01.11.21 | 23:47

Таравари: Почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 откри дека почнале формални преговори за ново мнозинство. Моменталното владино...

Македонија 01.11.21 | 23:13

Таравари: Реисот Шакир Фетаху во име на Господ барал да се гласа за ДУИ

Новоизбраниот градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари, при гостување во дебатниот магазин „Клик плус“, упати сериозни обвинувања кон реисот на ИВЗ, Шакир...

Македонија 01.11.21 | 22:24

Таравари: Нови избори најдоцна во октомври 2022

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нови избори би можело да има најдоцна во октомври 2022 година. Таравари...

Македонија 31.10.21 | 22:20

Таравари по победата: Од утре почнуваме преговори за формирање ново парламентарно мнозинство

Брутално победивме со над 5.000 гласови, а веќе од утре почнуваме преговори за формирање ново парламентарно мнозинство, рече кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар...

Македонија 31.10.21 | 21:00

Таравари прогласи победа во Гостивар

Актуелниот градоначалник на Гостивар од редовите на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари прогласи убедлива победа во општина Гостивар. Тој рече дека жителите...

Македонија 31.10.21 | 20:32

Тарвари во предност, Гостивар не го сака Бејта

Од 25,18% обработени гласови во Гостивар, актуелниот градоначалник Арбен Таравари е во предност од 1500 гласови пред кандидатот на ДУИ, Невзат Бејта. По сите изгледи ние...

Македонија 29.10.21 | 22:33

Таравари: На работ сме на ново парламентарно мнозинство кое ќе даде идеи за граѓаните да создадат добар живот овде

Кандидатот за градоначалник на Гостивар од Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, најавува формирање ново парламентарно мнозинство, чиј приоритет во работата ќе биде...

Скопје 28.10.21 | 10:03

Арсовска и Таравари на ќебапи в чаршија, кај кандидатот за градоначалник на Чаир

Кандидатите за градоначалници на Град Скопје, Чаир и Гостивар, се дружеа во Старата скопска чаршија и разговараа, како што велат, за идната соработка меѓу нив. Скопје...

Македонија 25.10.21 | 18:34

ДУИ треба да падне од секоја власт: Таравари најави подршка за кандидатите на Беса

Потпретседателот на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција ја најави поддршката за кандидатите за градоначалници на политичката партија Движење...

Македонија 25.10.21 | 13:56

Мицкоски во Гостивар на разговори со Таравари: Заеднички за новата иднина која доаѓа набрзо

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со генералниот секретар на Алијанса и кандидат за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари. Како што објави...

Македонија 25.10.21 | 11:18

Таравари: По 31 октомври ќе објавиме снимки, кои ако ги објавиме сега – граѓаните ќе се згрозат

Кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за „Сител“ обвини дека според нивните математики...