Арбен Таравари му реплицираше на Максим Димитриевски, кој го обвини Бујар Османи дека повеќе се однесува како министер на Косово отколу на Македонија.

Османи не е министер на Косово. Дури повеќе се има среќавано со Вучиќ отколку со Курти. Во Митровица имаше протест и беше персона нон грата, го брани Таравари Османи.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.