Проф д-р Весна Јаневска реагираше на скандалот поврзан со полициски службеници што одржуваат партиски средби со ДУИ во училиште.

Ќе има ли казни за овие прекршувања?
Да, ќе има, кога ќе дојде време.
Уште малку, многу малку, реагира Јаневска преку статус на „Фејсбук“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.