Ознака: скандал
Македонија 02.12.23 | 12:28

Јанушев: Ултра скандал, власта набавила систем за следење на комуникациите

Во Македонија се случува не мега, тука ултра скандал од највисок степен поврзан со следење на комуникациите на граѓаните, рече Јанушев. „Големиот брат“, односно нелегалното...

Калеидоскоп 24.11.23 | 10:02

Нов скандал го тресе британското кралство: Кралот Чарлс е обвинет дека се збогатил на сметка на мртвите

Имотот на илјадници луѓе во северозападна Англија благодарение на древниот обичај, стана дел од имотот на кралот. Кралот профитира од смртта на илјадници луѓе во северозападниот...

Балкан 23.11.23 | 19:20

Снимка со орален секс во училница меѓу шестоодделенци се шири низ Србија, во тек е истрага

Нов скандал со малолетници денеска ја потресе Србија. Српските медиуми објавија тврдења дека меѓу учениците во ОУ „Вук Караџиќ“ во Сурдулица кружи експлицитна снимка...

Македонија 13.10.23 | 14:18

Овде се работи за злосторство, за убиства и тоа со намера, рече пратеничката на ВМРО ДМНЕ Дафина Стојаноска за скандалот на Онкологија

Скандалот на Клиниката за радиотерапија и онкологија се обелодени иако за него долго време наназад се шпекулираше на втори септември годинава. Ние на новата прва пленарна...

Македонија 14.09.23 | 13:11

„Дали е можно да сте хомосексуалец?“, „Повеќето ментално болни се хетеро“: Што учат средниошколците во Македонија

Бурни реакции меѓу родителите откако ги разгледаа работните листови за учебникот за животни вештини за средношколци. Меѓу прашањата наведени во материјатлите (погледнете...

Македонија 04.09.23 | 14:38

Четворица македонски министри и спикер се воодушевуваат на душеци во Косово

Претседателот на македонското собрание Талат Џафери и министрите од актуелната влада – Артан Груби, Фатмир Бесими, Крешник Бектеши и Јетон Шаќири, како и еден поранешен,...

Македонија 04.09.23 | 11:11

Oставка на владата на СДС и ДУИ, морална оставка на нелегитимниот премиер Ковачевски, бара СПМ по скандалот на Онкологија

Социјалистичката партија на Македонија жестоко реагира на димензиите на монструозниот случај во клиниката за онкологија и криминалната организирана трговија со цитостатици. Овој...

Македонија 22.08.23 | 13:01

Скандал за проневера на повеќе од 100 милион евра ја тресе Албанија, заедно со скандал од повеќе од 250 милиони евра во Македонија

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Албанија ја тресе скандал за проневера на повеќе од 100 милион евра во Албанија, заедно со скандал...

Свет 08.08.23 | 19:55

Сменет полскиот министер за здравство поради скандал со рецепт

Полскиот министер за здравство Адам Неџелски е разрешен од должноста, соопшти денеска премиерот Матеуш Моравјецки, пренесе агенцијата ПАП. Причина за смената на министерот...

Скопје 11.07.23 | 14:28

Ангелова: Град Скопје е во целосна нефункционалност и наместо реализација на проекти секојдневно гледаме скандали

Градот Скопје е во целосна нефункционалност и наместо реализација на оние проекти којшто беа ветено во програмата ние гледаме секојдневно скандали и нови ескалации...

Македонија 10.07.23 | 13:42

Нов скандал со директорот на БЈБ: На домашна адреса има непријавена фирма за трговија со компјутерска технологија

Уште еден сокриен семеен бизнис со адреса на избран и именуван владин функционер претстави на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски,...

Македонија 30.03.23 | 13:18

Првачињата од Центар добија лезбијки и дете со двајца татковци како „рецепт за среќа“ во работна тетратка

Гневни родители на социјалните мрежи го споделуваат работниот лист даден на првачињата во основното училиште „Свети Кирил и Методиј“ во скопската општина Центар. Наставникот...

Македонија 27.02.23 | 11:29

Амбасадорот Попов изнајмува луксузна резиденција, иако има простор во самата амбасада во Вашингтон

Очигледно и дипломатијата се претвори во листа на желби за удобства на грбот на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нов скандал ја тресе македонската дипломатија,...

Музика 08.02.23 | 15:43

Скандал на Сан Ремо: Бланко ја уништи сценографијата поради технички проблеми

Сенка на познатиот фестивал „Санремо“, кој воедно го избира и официјалниот претставник на Италија на Евровизија, фрли познатиот италијански пејач Рикардо Фабричони,...

Македонија 27.01.23 | 19:55

Радев за претепувањето на Пендиков: Тоа не е домашен скандал, туку децениска политика кон Бугарија

Бугарскиот претседател Румен Радев тврди дека омразата кон Бугарија е децениска политика во Македонија и дека, според него, не се работи за обичен домашен скандал. Коментирајќи...

Свет 20.01.23 | 12:01

Полицајка имала односи со 6 колеги на работа, деталите од с*кс скандалот шокираат

Омажена полицајка наводно имала сексуални односи со шест машки колеги на должност, а гласините за сексуално недолично однесување ја потресоа малата полициска станица...

Скопје 29.12.22 | 10:14

Скандал: Коалицијата СДС, ДУИ и Левица на полноќ, на вонредна седница додели 630 милиони денари на ЈСП на Арсовска

Како шверцери кои прават криминал, советниците на СДС, ДУИ и Левица на полноќ побараа вонредна седница во советот на Град Скопје, реагира најголемата опозициска партија...

Балкан 22.12.22 | 10:54

Тело на мртво бебе по грешка ставено во машина за перење, докторите криеле

Гинеколошкото одделение и општата болница во Пеќ се под истрага, откако било откриено дека некој од одделението по грешка го ставил телото на мртво бебе во машина за...

Македонија 06.12.22 | 13:28

Не вози и нема возачка, а „направила“ сообраќајка: Нов скандал во АНБ, службени возила регистрирани на приватни лица

Нов скандал ја тресе Агенцијата за национална безбедност, овојпат поврзан со неколку автомобили кои наместо на име на Агенцијата, биле заведени на лични имиња на вработени...

Балкан 26.11.22 | 16:16

Полицајката што се снимаше додека орално го задоволуваше колегата уапсена за проституција

Полицајката (27) која се снимаше како орално задоволува колега во тоалетот и  нејзина пријателка, со која заедно се сликаа во секс пози, се уапсени и против нив е поднесена...