Новинарот Зоран Иванов го коментира негодувањето на претседателот на Бугарија Румен Радев поради тоа што нашиот претседател примил бугарски државјани.

Па просто, затоа што се Македонци, ете затоа-пишува новинарот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.