Ознака: Зоран Иванов
Македонија 07.08.22 | 23:09

Сè му е јасно: Кога Ескобар и Макрон нè именуваат „Северномакедонци”, не мислат на нас Македонците туку на македонските државјани

Кога Ескобар, Макрон и другите не’ именуваат со “Северномакедонци”, не мислат на нас Македонците туку на македонските државјани, што е нејасно, вели новинарот и политички...

Македонија 31.07.22 | 08:35

Зоран Иванов за Црвенковски: До кога разно разните од илегала „урбани“ џепови на СДСМ + вгнездени во државни институции, ќе ги уриваат ЕУ интеграциите

СУЕТА ИЛИ СТРАТЕГИЈА: ВМРО- ДПМНЕ барем игра отворено и тоа дури е и чесно, туку разно разните од илегала “урбани” џепови на СДСМ + вгнездени во државни институции, до...

Македонија 30.07.22 | 14:23

Македонистката Улчар до апологетот на власта: Запрете со лагите, народот веќе не ви верува

Иритирана од неговите ставови кои се одбрана на позициите на владата на СДСМ и ДУИ за бугарскиот протокол македонистка и професор од Институтот за македонски јазик...

Македонија 17.06.22 | 19:54

Зоран Иванов: Гитла ЕУ!

Новинарот и политички аналитичар Зоран Иванов во статус на фејсбук го искажа своето незадоволство од францускиот предлог за решавање на бугарско-македонскиот спор. Тоа...

Македонија 03.06.22 | 10:40

Иванов: Не го видел планот на Макрон – па види го Кирил, види го, што толку си се упрпал

Оној дечконо Петков од Харвард ли беше или од Холивуд, коментира новинарот Зоран Иванов за бугарскиот премиер Кирил Петков и неговите изјави дека не го видел црно на...

Македонија 31.05.22 | 18:41

Иванов: Нашиве да му свртат на Макрон и да го откачат ако бугарските уцени влезат во преговарачката рамка

Новинарот Зоран Иванов, порачува дека Македонија не смее да прифати бугарските уцени да станат составен дел од преговарачката рамка за влез во ЕУ. Нашиве да не дремат,...

Македонија 26.05.22 | 23:19

Иванов: Кога државата зема кредити за да ги поткрепи платите и пензиите тогаш таа, неизбежно, си прави – харакири!!

Кога државата зема кредити за да ги поткрепи платите и пензиите тогаш таа, неизбежно, си прави – харакири!!, коментира новинарот Зоран Иванов.

Македонија 23.05.22 | 10:45

Иванов: На чии мошти во Рим се клањаат Бугарите?

Па ако моштите на Св. Кирил ги шетаат по Софија тогаш што мајка бараат во Рим, на чии мошти таму Бугарите се клањаат, прашува новинарот Зоран Ивановски. Монаси од Света...

Македонија 26.04.22 | 16:00

Иванов: Ако некој од нашиве сепак се окуражи и потпише – потпишал велепредавство

Денеска премиерот Димитар Ковачевски рече дека не може политичка борба во соседна држава, земја-членка на ЕУ и популистичко-националистички реторики да бидат пречка...

Македонија 24.04.22 | 11:50

Иванов: Ако веќе се отвора уставот тогаш сите 3.504 со име и презиме да се стават во него, нема да фати многу

Новинарот Зоран Иванов објави ироничен коментар за барањата Бугарите да бидат вметнати во македонскиот Устав. Ако веќе се отвора уставот тогаш сите 3.504 со име и презиме...

Македонија 10.04.22 | 12:51

Иванов: Петков удри со глава во шовинистичкиот ѕид на Живков што уште го крепат Радев и Слави

Новинарот Зоран Иванов, ги коментира случувањата и изјавите во Бугарија околу преговорите со Македонија за отворање на пристапните преговори за ЕУ. Европеецот Петков...

Македонија 05.04.22 | 20:23

Иванов: Не се проблем авионските и стадионските билети туку – лагата!

Новинарот Зоран Иванов смета дека не се проблем авионските и стадионските билети туку – лагата! Министерот за правда Никола Тупанчески беше дел од делегацијата на...

Вести 30.03.22 | 16:16

Иванов: Бојкотирачи и затворачи на врати, ај сега да частите!

Бојкотирачи и затворачи на врати, ај сега да частите!, порачува новинарот Зоран Иванов, реагирајќи на објавените статистики по спроведениот попис. Цената на бојкотот...

Македонија 10.03.22 | 14:26

Зоран Иванов: Сите државни земјишта да одат на јавна меѓународна лицитација

Сите државни плацеви во Скопје, па и во Македонија треба да одат на јавна меѓународна лицитација, смета Зоран Иванов. Државното земјиште во Македонија по брза постапка...

Македонија 04.02.22 | 19:09

Иванов: Ќе им каже ли некој и на историчариве „патриоти“дека Делчев се борел за малку поголема Македонија

Ќе им каже ли некој и на историчариве „патриоти“ дека Македонци имало и има и во Бугарија и во Грција и дека Делчев се борел за малку поголема Македонија од оваа наша...

Македонија 01.02.22 | 19:17

Иванов: Пендаровски примил бугарски државјани, па просто, затоа што се Македонци

Новинарот Зоран Иванов го коментира негодувањето на претседателот на Бугарија Румен Радев поради тоа што нашиот претседател примил бугарски државјани. Па просто, затоа...

Македонија 28.01.22 | 16:43

Иванов за изјавата на Колев: Ајде извинувања, тоа е вашиот бугарски историски долг и кон децата и кон човештвото

Новинарот Зоран Иванов, ја коментира изјавата на лидерот на ГДУ, Петар Колев, кој изјави дека за децата на Бугарите во Македонија било трауматично да читаат и да учат...

Македонија 12.01.22 | 21:24

Зоран Иванов за Никола Димитров: Не може да се глуми џентлмен цел живот

Новинарот Зоран Иванов смета дека денешниот настап на вицепремиерот Никола Димитров е карактерна бомба. Не може да се глуми џентлмен цел живот. Може година, две, 20, но...

Македонија 09.01.22 | 15:11

Иванов: Петков “прв” доаѓа во Скопје да манифестира проевропска кооперативност за потребите на “бриселскиот пазар”

Новинарот Зоран Иванов ја коментира најавената посета на Кирил Петков на Скопје.Според Иванов, тој доаѓа за да покаже кооперативност пред Брисел а не затоа што има намера...

Вести 16.12.21 | 23:02

Зоран Иванов: Македонија најитно треба да го „отфикари“ Петков

Со неговите 6 месеци Македонија најитно треба да го отфикари Кирил Петков, тој Хардварец со таа иста Радево-Живковистичка матрица, пишува на фејсбук Зоран Иванов, новинар...