Инаку има причина зошто јас ја користам секоја прилика да потсетам на превртливиот карактер /мрсуљав/ на мекотели типа Димитров и Пендаровски, без оглед на нивниот моментален наплив на патриотизам / бидејќи и порано имале такви моменти и порано се насерувале на националните интереси согласно личните, коментира Богдан Илиевски.

КАЈ Е СТЕВО? ПИШМАН СТЕВО?

 

Сите ко Лиле ќе плачете еден ден. И треба – пишува Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.