Ознака: Богдан Илиевски
Вести 28.02.21 | 23:38

Кинезите и аванс ни вратија – Па за ваков резултат треба да си ултраспособен

Како последни сиротињи питавме кај Бугарите за вакцини, добивме компир. Србите сами се понудија, па ЕДВАЈ ги дотеравме двата пакети вакцини. Руснаците се нудеа со месеци,...

Македонија 28.02.21 | 22:13

Илиевски: Како последни сиротињи питавме кај Бугарите за вакцини, добивме компир

Богдан Илиевски ја коментира неспособноста на власта да набави вакцини за граѓаните на Македонија да се заштитат од Ковид-19. Како последни сиротињи питавме кај Бугарите...

Македонија 25.02.21 | 22:00

Илиевски: На се шо се случува – уште се зеза, на сета одговорност – нему му е смешно

Богдан Илиевски ја коментира изјавата на Зоран Заев, кој наместо да одговори на поставено пратеничко прашање каде е бил Сашо Мијалков додека беше во бегство, почна да...

Македонија 23.02.21 | 15:29

Заев е разочаран, Обиџуко не е виновен, ВиРус прва пријавила – Наќе треба да поднесе оставка

Богдан Илиевски ги коментира изјавите на првите луѓе на власта по бегството на Сашо Мијалков. Имајќи предвид дека: – Заев не е виновен, тој е разочаран и загрижен. –...

Македонија 23.02.21 | 08:38

Илиевски: Заев не е виновен, тој е разочаран и загрижен

Богдан Илиевски ги коментира изјавите на првите луѓе на власта по бегството на Сашо Мијалков. Имајќи предвид дека: – Заев не е виновен, тој е разочаран и загрижен. –...

Македонија 20.02.21 | 10:29

Од изборот за нуклеарно глупи изјави, издвојуваме: Балашевиќ бил носечки столб на војни и ја распаднал Југославија!

Петрир Сарачини, поранешниот активист на Шарена револуција и пи-ар советник во Владата, пишувајќи за смртта на Ѓорѓе Балашевиќ го нарекува „предадениот идол на генерацијата...

Македонија 19.02.21 | 15:48

Илиевски: Во моментов Зимбабве за нас е Израел

Во моментов, Зимбабве за нас е Израел, кога станува збор за вакцини и вакцинирање на населението против ковид-19, пишува на Фејсбук Богдан Илиевски. Зимбабве доби 200 илјади...

Македонија 16.02.21 | 11:39

Илиевски: Движењето „За заедничка Македонија“ настана како резултат на Тиранската платформа

Иницијативата за Заедничка Македонија настана како резултат на тиранската платформа која беше потпишана во соседна држава во кабинетот на Еди Рама со лидери од Македонија,...

Македонија 11.02.21 | 08:45

Помалку време им требаше на научнициве да ја измислат, отколку на нас да ја увеземе

Помалку време им требаше на научнициве да ја измислат, отколку на нас да ја увеземе, напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски

Македонија 11.02.21 | 08:17

Илиевски: Две овци нацртани да им дадеш – ќе ги загинат, а не пак 8.000 вакцини

Пак го згрешивме датумо, коментира Богдан Илиевски откако иако беше најавена и свечена примо-предаја, вакцините од Србија нема да пристигнат денеска поради недовршена...

Македонија 10.02.21 | 17:23

Каде се Петре, Богац, каде е Охрид, Битола?… Пиеле ли по 7 чаши вода на ден??

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција ги наброја општините од чии градоначалници е задоволен како работат, но рече дека сепак реакциите на народот ќе...

Македонија 10.02.21 | 08:57

Илиевски: Не заборавајте дека ја укинаа радиодифузна

По веста дека македонската армија е на 133 место на листа од 139 земји, Богдан Илиевски саркастично коментира – не заборавајте дека ни ја укинаа радиодифузна. Македонија...

Скопје 09.02.21 | 14:33

Илиевски: Отиде трлото, aј белким зиплајнот кој води до тунелот под Кале ќе издржи подолго

Отиде трлото 🙁 Ај белким зиплајнот кој води до тунелот под Кале ќе издржи подолго…, напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски.

Македонија 05.02.21 | 21:04

Илиевски за Нинџа: Не ми е чудно што на секое рочиште по 15 души ги негираат лагите на дежурниот сведок и ВиРус-от

Коментирајќи го денешното рочиште за 27 април, каде повторно беше побиена уште една лага од омилениот сведок на обвинителката Вилма Русковска, Александар Василевски...

Македонија 04.02.21 | 18:18

Илиевски: Во оваа земја може и министер да станеш без искуство и само со партиски елан во грб, но не и да добиеш награда ако е презаслужена

Малиов шизик основец ги потепал средношколциве, но нема презаслужена награда пошто бил основец, а не средношколец?! :)) Ова е како Шумахер на 17 години да ги победи сите...

Македонија 04.02.21 | 08:27

Илиевски: АУ СИНЕ, конечно!! ВМРО биле виновни за тоа што не набавија вакцини

Богдан Илиевски ја коментира изјавата на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, дека ВМРО-ДПМНЕ било виновно за тоа што власта не успеала да набави вакцини против...

Македонија 02.02.21 | 08:44

Илиевски: Оној кој не умее да владее со сопствената биологија, треба да биде подложен на промена на биологијата

Овие луди вести се САМО од денес. Не е ова збирка на настани од еден месец, туку вести од денес. 01.02.2021. Е затоа се залагам, покрај другите законски казни, за воведување...

Македонија 28.01.21 | 09:11

Нова генијалност за вакцините: Не биле неспособни, туку посовесни од 90% од цивилизираниот свет

Не биле неспособни туку совесни и тоа посовесни од Германците, Американците, Французите, Италијаните, Израелците, Кинезите, Русите и 90% од цивилизираниот свет, ја коментира...

Скопје 22.01.21 | 12:16

Илиевски: Нов ден, нов бисер од општина „Маринов“ – Ако не можат да дишат чист воздух, нека играат голф

Богдан Илиевски ја коментира веста дека општина Аеродром планира изградба на голф терени во селото Лисиче. Нов ден, нов т.ц. бисер од општина Маринов Гољфодром „АКО...

Македонија 11.01.21 | 11:55

Илиевски: Дојдов во Скопје и немаше снег! Браво за градскиот татко, тој го чисти снегот уште пред да падне, во облаците!

Не знам зошто го кудите Шилегов за чистењето на снегот… Пред неколку часа дојдов во Скопје и НЕМАШЕ СНЕГ! Браво за градскиот татко, тој го чисти снегот уште пред да...