Ознака: Богдан Илиевски
Македонија 11.09.23 | 18:59

Димче од Девица уште нема преболено што не се сите во затвор за 27-ми, му порача Илиевски на Апасиев

Богдан Илиевски му возвраќа на лидерот на Левица, Димитар Апасиев, за видеото „Како Пимен ‘излези за Северна’ го спасуваше амнестираниот Бетмен“, објавено на...

Македонија 09.09.23 | 09:16

Дали Џабир повторно одработува за СДСМ со спонзорирани видеа? Зошто? Кој не сака да се дознае вистината за масакрот на Онкологија?

Дали дебелото црево на Џабир повторно одработува за СДСМ со спонзорирани видеа и за случајот „Онкологија“?, прашува Богдан Илиевски Зошто? Кој не сака да се дознае...

Македонија 07.09.23 | 11:52

Е*и се Србија, Македонци ќе ве убиеме“: Смртни закани пред Археолошкиот музеј

Написи со навредлива содржина се испишани пред Археолошкиот музеј. Е.се Србија, Македонци ќе ве убиеме“. „Косово, Албанија“ е испишано пред мостот кој е вандализиран...

Македонија 06.09.23 | 22:59

Илиевски: И повторно исти „театарче лево ќоше“ фори, и со златно знаме да ги донесете, џабе ќе ви е

И повторно исти „театарче лево ќоше“ фори, коментира Богдан Илиевски, за донесувањето во собранието на измените и дополнувањата на Кривичниот законик. Епа вака другари:   –...

Македонија 03.09.23 | 20:51

Кога се фатени на дело тогаш и криминалот е мултикултурен

Еве го уште еднаш генијалецот со „плеј оф д деј“ и обидот да го стиши фактот дека претрес за ужасот на онклологија е правен кај екс-директорот, кадар на СДСМ. Кога се...

Македонија 27.08.23 | 14:16

Новинар и водител повика на протест со пеење „прогресивни песни“ пред домот на Богдан Илиевски

Новинарот Драган Милосављевиќ повика да се организира протест, на кој присутните ќе се изразат и со песна пред домот на неговиот колега Богдан Илиевски, кој го откри...

Македонија 25.08.23 | 20:49

Богдан Илиевски: Џабир и Фронтлајн ги прекинаа црните кампањи за лажното видео против ВМРО ДПМНЕ

Се сеќавате на демантот на Џабир дека Фронтлајн, чиј мобилен телефон беше наведен како контакт на спонзорираното видео од црната кампања против ВМРО, уствари „не знаел...

Македонија 25.08.23 | 13:10

Плаќате црна кампања ,,А ла СДСМ” со лажни вести, му одговори Богдан Илиевски на Џабир Дерала

Како да демантираш нешто, кога си фатен ко грк во апс? Никако. Ама Џабир проба. Ова го прашува јавно ТВ водителот Богдан Илиевски алијас Бетмен Велит откако вчера откри...

Македонија 01.08.23 | 11:48

Само некни потрошени по 100 евра за секој: Од иста сметка се плаќаат рекламите за Таче, Заев, медиумите на Дерала…

Сви су ту као некада, пишува Богдан Илиевски, споделувајќи ја фејсбук-сметката од која се финансираат повеќето функционери на СДСМ, како и медиумите, кои тука и црно...

Македонија 20.04.23 | 08:47

Има се, може се: Инфлуенсерот Ковачевски потрошил 22.435 денари за 24 часа за Фејсбук реклами

Богдан Илиевски на социјалните мрежи објави статус во кој тврди дека премиерот Димитар Ковачевски потрошил 22.435 денари за 24 часа за Фејсбук реклами за само еден ден. Вашиот...

Македонија 04.02.23 | 12:05

Голем поздрав до прес служба на влада која не ми издаде акредитација, еве, не влегов-порача Илиевски, кој му оддаде почит на Делчев

Вечна слава на Македонецот Гоце Делчев. И голем поздрав до прес служба на влада која не ми издаде акредитација. Еве, не влегов :))), напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски.

Твитови 21.11.22 | 12:46

Хитот на денот: Моја Слављанка (Стани Цаци)

Стани Цаци да те види сала!

Македонија 21.07.22 | 16:01

Десетици пријави за наводен говор на омраза против Бугарите, меѓу нив и за Богдан Илиевски

Преку Комисијата за спречување и заштита од дискриминација, здружението на граѓани ДЕЛА од Скопје кое е формирано пред една година а чија една од целите е популаризација...

Македонија 14.07.22 | 10:25

„Затнете го носот и голтнете“ – е во ова ни ја претворија државата

Е, во ова ни ја претворија државата ваквите субмисивни психопати од власта. Во држава за која дојденците бирократи мислат дека за 50 евра може што сакаат да и прават, во...

Македонија 13.07.22 | 17:24

Бетмен Велит добил тужба за дискриминирање Бугари

Богдан Илиевски, познат како Бетмен Вели, добил писмо од Комисијата за дискриминација поради претставка за вознемирени граѓани поради изјава во телевизиска емисија. Денеска...

Македонија 02.07.22 | 11:57

Илиевски: Сите ко Лиле ќе плачете еден ден. И треба

Инаку има причина зошто јас ја користам секоја прилика да потсетам на превртливиот карактер /мрсуљав/ на мекотели типа Димитров и Пендаровски, без оглед на нивниот моментален...

Македонија 31.05.22 | 20:12

Илиевски: На 18 јуни заблагодарете ѝ се на најдобрата влада бидејќи поскапувањето не е дупло поголемо

На 18 јуни заблагодарете ѝ се на најдобрата влада бидејќи поскапувањето не е дупло поголемо, пишува на фејсбук Богдан Илиевски. Горивата поскапуваат поради зголемувањето...

Македонија 26.05.22 | 22:33

Илиевски: Со ова спремаат терен и за иницијативата за Талат Џафери

И после зошто 2% верба во судовите, коментира Богдан Илиевски на веста дека Уставниот суд на денешната седница ја отфрли иницијативата со која политичката партија Левица...

Македонија 15.05.22 | 18:57

Илиевски за бугарските барања да се „државотворен народ“: Нит ни го знаат Уставот, нит знаат што сакаат – освен да нè блокираат

Нит ни го знаат Уставот, нит знаат што сакаат – освен да нè блокираат, коментира Богдан Илиевски за изјавата на шефицата на кабинетот на премиерот на Бугарија, Лена...

Македонија 09.05.22 | 09:52

Илиевски: Ченто и Панко остануваат симболи на слободата

Честит ден на победата над фашизмот! Смрт на фашизмот, слобода на народот. Не обратно, напиша на својот фејсбук профил Богдан Илиевски. Едниот лево окапа и се разболе...