Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во Дневникот на Сител во 19 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.