Ознака: гостување
Македонија 04.05.24 | 15:22

Христијан Мицкоски вечерва гостин во дневникот на Сител

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе гостува во дневникот на Сител Телевизија од 19:00 часот.

Македонија 22.04.24 | 12:42

Мицкоски вечерва во Дневникот на ТВ Сител

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во Дневникот на Телевизија Сител. -Следете го моето гостување во дневникот на ТВ Сител од 19:00 часот, пишува...

Култура 26.03.24 | 09:52

Тарик Филиповиќ со хит претставата „Секс и глад“ гостува во МНТ на 11 април

Хрватскиот актер и водител Тарик Филиповиќ на 11 април во Македонскиот народен театар (МНТ) гостува со хит претставата „Секс и глад“. Филиповиќ доаѓа во Скопје по пауза...

Македонија 13.03.24 | 15:38

Мицкоски вечерва гостин во емисијата „Клан Директ” на ТВ Клан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва со почеток од 19:00 часот ќе гостува во емисијата „Клан Директ” на Клан телевизија. Следете го моето гостување...

Култура 09.03.24 | 13:42

Перформансот „Бура и продор“ вечерва во Драмскиот Театар во Скопје

Драмски театар Скопје го отстапува својот простор како поддршка на независната сцена. Вечерва со почеток во 20:00 ќе може да го погледнете перформансот „Бура и продор“. Автор...

Култура 08.03.24 | 08:47

Олимписката норма од 1979 година ја жртвував во име на љубовта

Не е тешко да се поверува во љубов, кога си млад. Сеедно е дали станува збор за љубов на прв поглед, на прв збор, на прв бакнеж… И така, со тек на време нема ни да забележиш...

Култура 06.03.24 | 10:15

Велешки театар со „Нема струја за електричниот стол“ вечерва гостува во Драмски

Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ в среда, на 6 март во 20 часот гостува во Драмски театар Скопје со претставата „Нема струја за електричниот стол“...

Сцена 05.03.24 | 11:19

Влатко Лозаноски, Сања Долежал и Сергеј Ќетковиќ гости на најновата песна на „Фрајле“

15 години поминаа за миг кога станува збор за Наташа Михајловиќ, Јелена и Невена Буча, како и за верната публика на женското трио „Фрајле“. 15 години постоење и јубилеј...

Култура 04.03.24 | 15:37

Велешки театар со „Нема струја за електричниот стол“ гостува во среда во Драмски

Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ в среда, на 6 март во 20 часот гостува во Драмски театар Скопје со претставата „Нема струја за електричниот стол“...

Македонија 27.02.24 | 14:35

Христијан Мицкоски вечерва гостин во Дневникот на Сител

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во Дневникот на Сител во 19 часот.

Култура 15.02.24 | 14:55

Кумановскиот театар гостува во Гевгелија со претставата „Љубовна терапија“

Вечер во Народниот театар во Гевгелија гостува ансамблот на Театар Куманово со претставата „Љубовна терапија“, работена според оригиналниот текст на „Beyond therapy“ на...

Култура 31.01.24 | 09:57

Кумановски театар со „Љубовна терапија“ гостува во МНТ

Утревечер со почеток во 20:30 часот во Македонскиот народен театар (МНТ), гостува претставата „Љубовна терапија“ на НУЦК „Трајко Прокопиев“ од Куманово. Режисер е Драгана...

Вести 30.01.24 | 09:52

Штипскиот Народен театар со „Лекција“ вечерва гостува на „Битеф“ во Белград

Претставата „Лекција“ од Ежен Јонеско, во режија на Ѓорѓи Ризески вечерва ќе гостува на сцената на театарот „Битеф“ во Белград. Гостувањето на претставата е во рамките...

Култура 29.01.24 | 12:14

Штипскиот Народен театар со „Лекција“ гостува во Белград

Актерите од Народниот театар-Штип (НТШ) со претставата „Лекција“ утревечер во 20 часот ќе настапат на сцената на Белградски интернационален театарски фестивал (БИТЕФ)...

Македонија 18.12.23 | 15:50

Мицкоски вечерва во ,,360 Степени” на МРТ 1

Следете го моето гостување во ,,360 Степени” на МРТ 1 со почеток од 20:50 часот!, најави на својот фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМЕН, Христијан Мицкоски.

Култура 29.11.23 | 14:58

„Нема струја за електричниот стол“ на велешкиот театар гостува во Белградско драмско позориште

Ансамблот на велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов- Џинот“ вечерва гостува на големата сцена „Оливера и Раде Марковиќ“ во Белградско драмско позориште со претставата...

Култура 27.11.23 | 10:51

Велешки театар со „Нема струја за електричниот стол“ ќе гостува во Београдско драмско позориште

Велешкиот театар со претставата „Нема струја за електричниот стол“ утревечер ќе гостува во Београдско драмско позориште. Гостувањето е дел од меѓународниот протокол...

Култура 27.11.23 | 08:43

Театар Комедија гостува во Белград со мјузиклот „Боливуд“ на режисерката Наташа Поплавска

Националната установа Театар Комедија од Скопје, во рамките на иницијативата „Отворен Балкан“, оствари соработка со Народно позориште од Белград, каде што ќе гостува...

Култура 08.11.23 | 09:11

Битолскиот театар гостува на Фестивал на актерот во Никшиќ

Ансамблот на НУ Народен театар-Битола вечер ќе настапи на меѓународниот Фестивал на актерот кој се одржува во црногорскиот град Никшиќ. Во претставата „Брод за кукли“...

Култура 24.10.23 | 10:55

МНТ со претставата „Народен непријател” гостува на фестивалот „Борини позоришни дани“ во Србија

На овогодишниот XLII Интернационален театарски фестивал „Борини позоришни дани”, по покана на селекторот на фестивалот Слободан Савиќ (театарски критичар и уредник...