Ознака: гостување
Култура 01.09.21 | 08:52

Драмски театар со „Чудесна терапија“ учестуваше на Фестивалот „РУТА Групација Триглав“ на островот Големи Бриони

Драмски театар Скопје со претставата „Чудесна терапија“ од Даниел Глатауер во режија на Димче Николовски учествуваше на фестивалот „РУТА групација Триглав“ на островот...

Македонија 26.06.21 | 14:08

Мицкоски: Македонија и ВМРО-ДПМНЕ ги замислувам со чесни луѓе кои се подготвени да работат и да имаат достоинствен живот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Опуштено“ зборуваше за тоа како тој ја замислува Република Македонија како држава. Јас...

Култура 21.06.21 | 11:46

Драмски театар со „Кармен“ го отвора Фестивалот на монодрама во Битола

Драмски театар Скопје со претставата „Кармен“ од шпанскиот автор Мигел Делибес, а во режија на Дејан Пројковски ќе го отвори меѓународниот Фестивал на монодрамата...

Култура 17.06.21 | 10:41

На покана на светски познатиот националан театар „Шајо“, Скопје танцовиот театар и Рисима Рисимкин ќе гостуваат во Париз

На покана на светски познатиот национален театар „Шајо“ од Париз, Франција, Скопје танцовиот театар и кореографката Рисима Рисимкин, во март, 2022 година, ќе ја одиграат...

Македонија 15.04.21 | 15:51

Утре во „Само интервју“ ќе гостува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе гостува во Канал 5 во „Само интервју“. Мицкоски во „Само интервју“ ќе открие кој му се заканувал по живот и зошто нема доверба...

Македонија 25.03.21 | 13:59

Мицкоски вечерва во 19 часот, гостин во дневникот на Сител телевизија

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во вестите на Сител телевизија. Следете го моето гостување во дневникот на Сител телевизија, вечерва...

Македонија 17.12.20 | 14:21

Мицкоски вечерва во 20 часот, гостин на ТВ Сонце

Вечерва во 20 часот кај Јанко на ТВ Сонце, гостин ќе биде лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Македонија 28.10.20 | 18:16

Мицкоски вечерва во 20.20 часот, гостува во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостува во емисијата „Што мисли народот?“ на ТВ Стар, во 20:20 часот.

Македонија 23.10.20 | 19:54

Таравари: Политиките на ВМРО-ДПМНЕ беа покоректни од овие политики на СДСМ

Арбен Таравари, градоначалник во Гостивар и генерален секретар на Алијансата на Албанците во своето гостуваење во емисијата „Што не е јасно“ рече дека според него...

Македонија 29.09.20 | 12:01

Мицкоски вечерва гостин во „Топ тема “ на телевизија Телма

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „Топ тема“ во 19:15 часот на телевизија Телма. Неговото гостување може да го следите во живо...

Македонија 28.09.20 | 20:20

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев со своето гостување докажа дека е срам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срам за Република Македонија. Срамота е премиер да не одговори на граѓаните за состојбата на државата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Срамота...

Ракомет 23.09.20 | 18:39

Вардар во нов термин ќе гостува кај ПСЖ

Натпреварот од 6 коло во А групата од ЕХФ лигата на шампионите против ПСЖ ќе се игра на 28 октомври 2020 година, во среда со почеток во 20,45 часот. На тој меч Вардар 1961 ќе гостува...

Македонија 28.07.20 | 14:56

Вечерва во 19 часот: Мицкоски гостин во вестите на Сител

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во вестите на телевизија  Сител во 19 часот.

Македонија 10.07.20 | 13:29

Дурловски за својот противкандидат: Јас сум сè, што таа не е

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5, Игор Дурловски во гостување на една од локалните телевизии, на прашање на новинарот во врска со тоа што Дурловски...

Македонија 07.07.20 | 11:02

Ахмети за поранешниот премиер: Заев е пијаница

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера гостуваше во албанската телевизија Сури ТВ (Syri TV), и на прашањето на модераторот зошто лидерот на СДСМ, Зоран Заев на неговите митинзи...

Вести 01.07.20 | 21:15

Јанушев: Се обврзуваме на 4 милијарди евра домашни и странски инвестиции

Проектите ќе се остварат со многу работа, со многу труд, со чесен и искрен пристап. Она што ние го ветуваме во програмата е нешто што граѓаните знаат дека ќе го исполниме,...

Македонија 25.05.20 | 15:38

Mицкоски вечерва гостин на Клан телевизија

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил го најави вечерашното гостување на телевизијата Клан. Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми...

Македонија 30.04.20 | 17:20

Мицкоски вечерва гостин во „Заспиј ако можеш“ на телевизија „Алфа“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во Алфа телевизија. Вечерва во 22:30 часот на ТВ Алфа ќе гостувам во емисијата „Заспиј ако можеш” со Горан...

Македонија 03.04.20 | 19:09

Заев нека танцува со короната, мене ме загрижува танцот со сиромаштијата и загрозеното здравје на луѓето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Само интервју“ зборуваше за ситуацијата во која се наоѓа Република Македонија и за тоа како...

Македонија 14.03.20 | 00:05

Николоски: Немам намера да му се извинам на Заев, по негова наредба рочиштето против мене е закажано по изборите

Во вечерашната емисија „Заспиј ако можеш” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека во аферата „Рекет“ биле изрекетирани голем број на бизнисмени од кои е земено...