Ознака: Сител
Македонија 19.05.20 | 21:06

Очекував повеќе труд од комисијата за заразни болести, а не мислење од 4 реченици

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија Сител кажа дека очекувал повеќе труд од Комисијата за заразни болести, а не мислење од четири...

Македонија 19.05.20 | 20:27

ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на изборите, кога и да се случат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска гостуваше во вестите на „Сител“, каде посочи дека кога и да се случат изборите, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе го победи...

Македонија 19.05.20 | 17:38

Мицкоски гостин во дневникот на „Сител“ во 19 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во дневникот на „Сител“ телевизија со почеток во 19 часот. Мицкоски, меѓу другото, зборува и за коронавирусот...

Македонија 25.06.19 | 21:46

Заев: Заедничка беше одлуката Дураки да ја напушти екологија

Во врска со министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки кој со реконструкцијата е предлог да биде на чело на новото Министерство за политички...

Македонија 25.06.19 | 21:34

Заев за Дудуш: Фер е да се слушне и другата страна за тоа што била причината

Не само што реагирав, туку јас сум згрозен од таа постапка која произлезе од т.н „бомба“ за тепањето на градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш, изјави вечерва...

Македонија 25.06.19 | 21:07

Единствената причина за промената на Тевдовски е моето влегување во Министерството

Не сум незадоволен од работата на Драган Тевдвоски, единствената причина за промената е моето влегување во ова Министерство, рече во вечерашното интервју за „Сител“...

Македонија 25.06.19 | 20:55

Пукна тиквата во СДСМ, Заев тврди: Атанасов поднесе оставка зашто не стана министер за образование

Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата зашто не стана министер, а тоа што го напиша се негови лични ставови, рече премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за ТВ...

Македонија 25.06.19 | 20:37

Заев: До почеток на јули ќе бидат сменети 200 функционери

Над 200 лица ќе опфати најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев. Покрај министрите, за кои веќе утре Собранието треба да ги разреши и да гласа за новите предлози на...

Македонија 30.03.19 | 13:08

Сител му најде замена на Латас: Познат македонски музичар доаѓа на позицијата главен и одговорен уредник

Популарниот музичар, Ристо Самарџиев, кој долги години работи во ТВ Сител, ќе го замени Драган Павловиќ – Латас на позицијата главен и одговорен уредник на телевизијата,...

Македонија 28.03.19 | 13:57

Поради притисоци Латас си поднесе оставка од уредничкото место во „Сител“

Драган Павловиќ Латас денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата главен и одговорен уредник во ТВ Сител. Оставката ја поднесувам со цел – заштита од понатамошни...