Град Скопје излезе со рекација по повод нападот на новинарот на Сител Maртин Арсов.Оттаму бараат новинарските здруженија да ги согледаат сите факти пред да излезат со осудаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.