Оперскиот пејач Игор Дурловски со саркастичен коментар за суфлирањето од Али Ахмети до Димитар Ковачевски по прашањето од новинар како ќе функционира Владата во време на економска, а сега и политичка криза по вчерашниот протест.

Господинот Ахмети во својот анкетен лист треба да го дополни и господинот Ковачевски, напиша Дурловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.