Ознака: игор дурловски
Македонија 12.07.20 | 21:51

„Вие сте мојот глас, јас сум вашето ехо!“: Моќна изведба на македонската химна од Игор Дурловски

Вие сте мојот глас, јас сум вашето ехо!, порача носителот на кандидатската листа за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и оперист, Игор Дурловски и со моќна изведба на македнската...

Македонија 12.07.20 | 14:19

Дурловски: На 15 јули се работи за референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме пред 8,12,16 години, натпревар меѓу два концепти, различни ставови во смисла како...

Македонија 11.07.20 | 14:48

Дурловски: Спојот на науката и уметноста ќе ја направи Македонија поубаво место за живеење!

Кандидатот за пратеник од изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурлевски заедно со кандидатката за пратеник од изборната единица 5, Гордана Силјановска-Давкова испратија...

Македонија 10.07.20 | 18:07

Дурловски: Со ниски даноци, финансиска поддршка и продуктивни работни места ќе овозможиме економски раст и повисок животен стандард

Конкурентните мали и средни претпријатија, се двигатели на економскиот раст во Македонија и во создавањето на продуктивни работни места. Оттука за подигнување на животниот...

Македонија 10.07.20 | 13:29

Дурловски за својот противкандидат: Јас сум сè, што таа не е

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5, Игор Дурловски во гостување на една од локалните телевизии, на прашање на новинарот во врска со тоа што Дурловски...

Македонија 10.07.20 | 10:13

„Лажеш злато, лажеш душо“ ѝ порача Пандов на Шекеринска

Со стиховите од легендарната песна на „Бјело дугме“ политичкиот аналитичар Александар Пандов реагираше на вчерашната изјава на Радмила Шекеринска дека на 27 април...

Македонија 10.07.20 | 08:33

Дурловски влезе во Собрание за да ме убие, обвини Шекеринска

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во вчерашната „Само вистина“ на Канал 5 обвини дека нејзиниот конкурент во петтата изборна единица Игор...

Македонија 08.07.20 | 20:23

Дурловски: Народот мора да знае, Шехеринска му должи одговори на народот!

⚠️ Поминаа 3 дена од моето последно обраќање пред Крушевчани, кога јавно и упатив прашање на Радмила Шехеринска: ⁉️ Каде е усогласената изборна програма на СДСМ и Беса...

Македонија 08.07.20 | 18:17

Дурловски: Ги знам проблемите на лицата со попречен вид и затоа ќе се заложам за нивен подостоинствен од во животот

➡️Предизвиците кои ги носи животот и со кои се соочуваат лицата со попречен вид се мое секојдневие. ➡️Мојот татко е слепо лице, но недостигот на вид никогаш не беше...

Економија 07.07.20 | 23:00

Дурловски со овоштарите од Преспа: Наместо гарантиран откуп и висока цена на јаболкото како што им ветуваше СДСМ, родот се фрла

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски денеска беше во посета на Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје. -Со трудољубивите и...

Македонија 06.07.20 | 18:40

Дурловски до Шекеринска: Наместо да ги брусевте, требаше да ги исчистите шахтите во Битола!

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5, Игор Дурловски, со порака до својата противкандидатка од СДСМ Радмила Шекеринска: Наместо да ги брусевте, требаше да ги исчистите...

Македонија 05.07.20 | 20:44

Дуловски до Шекеринска: После името и идентитетот, што е следно за продажба? Дали СДСМ и БЕСА се договориле за кантонизација?

Од говорницата на митингот во Крушево, носителот на ИЕ 5 Игор Дурловски ја праша Радмила Шекеринска после името и идентитетот што е следно на продажба. Дали СДСМ и БЕСА...

Македонија 05.07.20 | 17:48

Дурловски: Време е за проекти, просперитет, и исполнети ветувања!

Време е за проекти, просперитет, и исполнети ветувања!, пишува во својата објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски. Обновата за руралниот дел од...

Македонија 05.07.20 | 15:55

Дурловски: Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на своето, за верноста кон татковината, платена со крв

Пред спомениците се поклонуваме, се сеќаваме и тагуваме…Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на своето, за верноста кон татковината, платена...

Македонија 05.07.20 | 13:12

Дурловски: Битола потона од поројниот дожд, се излеаја нерешените комунални проблеми на локалната власт

Битола синоќа потона од поројниот дожд. Нерешените комунални проблеми на локалната власт се излеаjа по улиците и ги покажаа на дело резултатите од владеење на СДСМ,...

Македонија 01.07.20 | 23:50

Дурловски: Македонскиот народ се спротивставува на неправдата, понекогаш со молк знае да победи

Игор Дурловски, носител на листата на кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 денес од Кичево на граѓаните им порача дека македонскиот народ и покрај бурните премрежја...

Македонија 01.07.20 | 19:43

Дурловски: Во првите 100 дена ќе овозможиме здравствените работници од државното здравство, да имаат право да даваат услуги приватно

Херојството и пожртвуваноста на здравствените работници во овие критични денови на пандемија, не се доволни за да го спасат од колапс македонскиот здравствен систем....

Македонија 29.06.20 | 16:03

Дурловски: Се навредила госпоѓата што не сме се виделе на дебата. Да разговараме за пар чизми и подарени униформи?

Игор Дурловски, носител на листата на ВМРО ДПМНЕ во изборната единица 5 ѝ одговори на Радмила Шекеринска која негодуваше што тој не се појавил на дебата во ТВ 21. Се навредила...

Македонија 28.06.20 | 20:27

Дурловски: Ќе овозможиме младите да останат во државата

Игор Дурловски, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 5 во денешното обраќање во Демир Хисар пред граѓаните најави поголема грижа за земјоделците, повеќе...

Македонија 28.06.20 | 14:17

Дурловски: Обновата ќе донесе модерно и европско образование во Македонија

Носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски денес даде изјава од Битола при што посочи дека програмата за „Обнова на Македонија“ ќе донесе доста реформи кои ќе помогнат...