Ознака: игор дурловски
Калеидоскоп 06.09.21 | 20:20

Игор и Ана Дурловски прославија 18 години брак: Ти благодарам Ана што во арно и лошо си покрај мене

Игор Дурловски на својот фејсбук профил откри дека денеска прославуваат 18 години брак со неговата сопруга Ана Дурловска. Славиме 18 години брак и 22 години заеднички...

Скопје 28.05.21 | 23:00

Да го нападнеш Игор Дурловски, со таков, безОбразен јазик, треба да си’…

„Соборецот“ на Игор Дурловски од протестите за Ззаедничка Македонија, актерот Владо Јовановски ја коментира изјавата на градскиот татко Петре Шилегов, кој го нарекува...

Македонија 28.05.21 | 18:39

Дурловски со слика од Шутка испрати порака: Петре, таму кај што сум газел, допрва ќе газиш!

Градоначалникот на Скопје продолжува со навреди кон мене и во интервју ме нарекува фашист, вели Игор Дурловски на својот ФБ профил. Петре, слушај вака, таму кај што сум...

Скопје 27.05.21 | 23:26

Шилегов забега: Го нарече Дурловски фашист и го спореди со Шешељ и Менгеле

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во емисијата „Вин Вин“ беше прашан дали Игор Дурловски заслужува да го нарекува „оперска певачица“ и со други навредливи...

Македонија 06.05.21 | 22:10

Добивме датум за преговори со Бугарија

Добивме датум за преговори со Бугарија, иронично коментира Игор Дурловски на информацијата дека е можно Македонија и Албанија да се одделат од пакетот за пристапни...

Македонија 03.05.21 | 22:04

Дурловски: Шилегов на нас обвинетите на судењето за „27 април“ ни порача „за многу години“

Да потсетам на една мала пикантерија од сведочењето на “гратскиот татко” за случувањата од 27ми Април. На заминување од судница, на нас обвинетите за #тероризам...

Македонија 27.04.21 | 22:09

Дурловски му одговори на Шилегов: Јас не сум ракија, па да ме ставаш во уста

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 лидерот на Левица Димитар Апасиев го нарече фашист, а оперскиот пејач и експратеник...

Вести 27.04.21 | 20:43

Речникот на Шилегов: Апасиев бил фашист, Дурловски оперска певачица

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 лидерот на Левица Димитар Апасиев го нарече фашист, а оперскиот пејач и експратеник...

Македонија 25.04.21 | 12:52

„Денес над Македонија се раѓа“ – Дурловски и Јанева ја испеаја химната во чест на политичките затвореници

Денес над Македонија се раѓа ново сонце на слободата – а токму слободата е мото на денешниот протест. Ослободување на Македонија и слобода за политичките затвореници...

Македонија 25.04.21 | 10:10

Дурловски: Слобода!

Игор Дурловски на својот фејсбук профил ја сподели фотографијата на која ќеркичката на еден од уставобранителите држи натпис: Слобода за тато! Слобода! Posted by Igor Durlovski...

Македонија 22.04.21 | 22:38

Игор Дурловски повика на протест на 25 април

Игор Дурловски повика на протест на 25 април. Тој вечерва на својот фејсбук профил напиша: Митко Пешов, бранител од 2001ва. Тетовско Кале, Арачиново, Куманово-Липково, Радуша. Целиот...

Македонија 20.04.21 | 20:13

Игор Дурловски ќе ја пее химната на протестот на 25-ти април за слобода на уставобранителите

Игор Дурловски, македонскиот оперски пејач кој е дел од учесниците во „За заедничка Македонија“ и беше обвинет од сегашната власт за тероризам, на својот Фејсбук профил...

Македонија 19.04.21 | 12:57

Дурловски ја има ексклузивната изјава на пратеничката во скафандер

Откако заболената битолска пратеничка од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска, по вчерашното присуство во Собранието во скафандер на „Фејсбук“ порача дека сите...

Македонија 18.04.21 | 23:53

Дурловски: При тестирање ковид позитивни од власта, стапчето да им го збрцаат подлабоко за да им направат и IQ тест

Предлагам при секое тестирање на ковид позитивни од власта, стапчето да им го збрцаат подлабоко во нос за истовремено да им направат и IQ тест Предлагам при секое тестирање...

Музика 06.04.21 | 09:43

Семејството Дурловски со моќна верзија на „Налеј, налеј“

Оперските пејачи Игор и Ана Дурловски заедно со нивните деца за изведуваат македонската песна „Налеј, налеј“. Малку Македонија во друга верзија, пишува пејачот за...

Македонија 20.03.21 | 20:55

Дурловски: Утре е денот кога треба да покажеме дека браќата од „27 април“ не се заборавени

Игор Дурловски преку Фејсбук повика утре да се даде масовна поддршка на протестот пред затворот во Штип на осудените за собраниските настани од „27 април“.  

Македонија 06.03.21 | 15:36

Поништување на штетните договори, ослободување на невините од затвор, одговорност од актуелните власти, а потоа помирување, порачува Дурловски

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на упадот во Собранието за време на „крвавиот четврток“, Игор Дурловски, бара поништување на...

Македонија 12.02.21 | 18:12

Дурловски: Нека моето денес за неправедно осудените биде утре. Да живее Македонија!

Оперскиот пеач Игор Дурловски денеска доби решение дека Апелациониот суд во Скопје ја потврдува ослободителната пресуда за настаните на 27 април во Собранието. Дурловски...

Македонија 22.10.20 | 23:00

ВМРО-ДПМНЕ за оставката на Дурловски: Тоа е негов личен став кој ние го почитуваме

Одлуката за напуштање на Собранието на пратеникот Игор Дурловски е негов личен став кој ние го почитуваме, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако пратеникот на “Коалицијата за...

Македонија 23.09.20 | 20:13

Дурловски: Македонскиот код е неуништлив, ќе се борам за политички прогонуваните

Не сакаме држава на политички прогон! Државен криминал и фашизоиден однос кон идентитетот, туку сакаме држава на слободни храбри и достоинствени луѓе! Држава на горда...