Ознака: али ахмети
Балкан 23.11.23 | 15:11

Ахмети во Тирана: Да ја направиме нашата татковина просперитетна, да се организираме повеќе

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети во обраќањето на третиот Самит на албанската дијаспора, што се одржува во Тирана, денеска изјавил дека...

Македонија 16.11.23 | 10:30

Ахмети повторно го користи Министерството на Груби за партиски средби и повици за независно Косово

Претседателот на ДУИ Али Ахмети повторно го користи кабинетот на Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи неговиот пулен, вицепремиерот...

Македонија 06.11.23 | 19:00

Ахмети во Сопот отвори музеј на УЧК со карта на голема Албанија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети викендов во Сопот отворил музеј во кој главен експонат е знаме со карта на Голема Албанија со делови на Македонија, Србија и Грција. Истата...

Македонија 06.11.23 | 08:26

„Голема Албанија“ среде Македонија: Али Ахмети се гордее со музејот на УЧК во кумановско Сопот

Лидерот на ДУИ Али Ахмети викендот во кумановското село Сопот го отвори меморијалниот центар или музеј на УЧК . На свеченоста Ахмети упати неколку пораки дека Албанците...

Македонија 04.11.23 | 21:45

Ахмети: Ние избравме Албанците во Македонија да бидат државотворци, да бидат господари и да се залагаат во сопствената држава

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од кумановското село Сопот рече дека благодарение на прагматизмот што го избрале денес, албанскиот јазик и албанското знаме се официјални...

Македонија 02.11.23 | 15:40

Ковачески: Користењето на кабинетот на Груби за состанок на Ахмети не е злоупотреба

Користењето на кабиетото на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, за средби на лидерот на ДУИ Али Ахмети со Ричард...

Македонија 27.10.23 | 13:00

Ковачевски потврди – вчера имал средба со Ахмети за датумот за избори

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски од Дојран потврди дека во текот на вчершаниот ден имал средби со претседателите на четири политички партии, кои се дел...

Македонија 09.10.23 | 09:51

Хајредини: Се додека Ковачевски со Али Ахмети се на власт, Македонија не може да стане членка на ЕУ


Македонија 01.10.23 | 18:28

Блиски лица до семејството Ахмети вмешани и во контроверзната конфискација на скапиот имот од „Трансмет“

8 Фирми, во три држави, 13 имиња и блиска врска со семејството на лидерот на ДУИ, Али Ахмети – сето тоа беше дел од шемата на фирми и поединци кои го користеле и земале...

Македонија 24.09.23 | 16:18

Мицкоски: Не очекувам дека Али Ахмети ќе се прекрши за Македонците во Албанија

Додека се случуваат сите овие проблеми, пропагандите на соседите никогаш не престанаа. Додека оваа власт не убедува во придобивките од добрососедскиот договор кои...

Македонија 23.09.23 | 13:51

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото кои што им било дадено

При денешната посета на општина Брвеница претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на споменатите информации УСБ...

Македонија 22.09.23 | 08:18

Зетот на Ахмети партнер со бизнисмен кој за 24.000 евра купи фирма со веќе добиени 112 милиони евра вредни државни тендери

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма со бизнисменот...

Македонија 20.09.23 | 08:52

Мицковски: Најточно од небулозите на Али испадна дека војната 2001 се случила зашто ДУИ не била дел од приватизацијата

Од сите небулози најјако е дека испадна како најточно дека војната се случила пошто ДУИ не била дел од приватизација, коментира Ивор Мицковски за интервјуто на лидерот...

Вести 19.09.23 | 13:35

Мицковски: Зоки, те боли ли сега што не извади од бомбите за Али, те пече ли јако?!

Зоки, не го тупи со деманти, никој не лаже повеќе од тебе, туку те боли ли сега што не извади од бомбите за Али, те пече ли јако?! Сега со право ќе те брцаат. Вака Ивор Мицковски...

Македонија 19.09.23 | 11:57

И Османи демантира тајна средба, во неговиот случај – со Груевски

По прозивката од лидерот на новоформираната партија, Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи Бујар Османи демантира дека се сретнал со Никола...

Македонија 19.09.23 | 10:52

Алтернaтивa, Беса и Демократско Движење: Дали Ахмети ќе зборуваше македонски ако не се здружеше албанската опозиција?

Aлбанската опозиција составена од Алтернатива, БЕСА и Демократско движење реагираа на вчерашното интервју на лидерот на ДУИ, Али Ахмети за „360 степени“, кое се емитуваше...

Македонија 19.09.23 | 09:33

Хајредини: Платено интервју на Али Ахмети во ТВ 21, наменето за одбрана на неговиот и криминалот и корупцијата на неговата партија

Платено интервју на Али Ахмети во ТВ 21, наменето за одбрана на неговиот и криминалот и корупцијата на неговата партија, како и секогаш. Вака поранешниот министер Џевдет...

Македонија 19.09.23 | 09:18

Мемети: Најдобро е во Македонија само за блиските на Али и за членовите на ДУИ

Арбнора Амети која важи за еден од најдобрите фото репортери во Македонија, во статус на социјалните мрежи се осврнува на делот од интервјуто на лидерот на ДУИ Али Ахмети...

Македонија 18.09.23 | 22:02

Кој е Ерџан Сулкоски?! Ахмети ќе го праша зетот кој прави милиони! Дали е тоа ликот за братска бизнис делба ДУИ-СДСМ?!

Кој е Ерџан Сулкоски?! Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека првпат слуша за ова име, а истиот тој Сулкоски бил партнер со зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај. Минатата година...

Македонија 18.09.23 | 21:35

Зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај, лани основал фирма, направил приход од 12 милиони евра

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати. Како...