Ивор Мицкоски прашува дали Македонија ќе испрати помош за пожарите во Словенија како што тие ни помогнаа во пожарите минатата годинаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.