Aктерот Само Тасевски предлага какво да биде прашањето на референдумот кој тој го поддржува.

Дали сакате предавниците од, СДС да бидат осудени на доживотни казни затвор со можност за нешто појако?

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.