Кога имаш влада со најслаб економски тим, тогаш имаш и најслаби економски резултати во регионот, пишува на својот фејсбук профил Антонио Милошоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.