Ознака: резултати
Скопје 09.11.19 | 15:38

Се чекаат резултатите за тоа колку била опасна излеаната течност во “Охис“

Се уште се чекаат резултатите од лабараториските испитувања кои треба да покажат колку била опасна течноста што се излеа во Охис.. Контаминираната вода уште синоќа...

Балкан 06.10.19 | 22:46

УЧК падна на косовските избори

Неочекувани резултати на предвремените парламентарни избори на Косово. Од вкупно 120 пратеници од кои 20 се гарантирани за малцинствата по 32 пратеници освоиле партијата...

Скопје 01.10.19 | 10:44

Резултати од Конкурсот за прием на бруцоши во студентските домови во Скопје

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од Конкурсот за прием на студенти од прва година на додипломски студии во државните студентски домови и...

Македонија 30.09.19 | 21:37

Заев и денес тврди дека референдумот успеал

Пред една година 610.000 граѓани гласаа „ЗА“ нашите најголеми стратешки цели: членството во НАТО и ЕУ, напиша премиерот Зоран Заев на „Твитер“ по повод една година од...

Скопје 07.09.19 | 15:19

Студентите конечно може да здивнат: Објавени резултатите за прием во студентските домови

По реакциите на студентите кои беа оставени на улица пред стартот на септември, бидејки немаа известување во кои студентски домови се примени и дали воопшто може да...

Балкан 27.05.19 | 14:15

Резултатите од гласањето во Грција

Киријакос Мицотакис, лидерот на опозицијата, својот последен предизборен митинг го имаше во Солун, додека Ципрас држеше митинг во Атина, и ја доби областа со 35.6 наспроти...

Македонија 05.05.19 | 19:23

ВО ЖИВО: Следете ги резултатите од претседателските избори

Република Македонија денеска го избира петтиот претседател. Гласачките места се затворени, а пребројувањето на гласовите само што започна. Резултатите може да ги следите...

Македонија 21.04.19 | 21:23

Oбработени половина од гласовите, ова се резултатите од ДИК

Државната изборна комисија досега обработи 52,28% проценти од избирачките ливчиња, односно гласовите на 945.320 гласачи. Според досегашните резултати за Блерим Река гласале...

Македонија 21.04.19 | 20:00

ВО ЖИВО: Следете ги резултатите од претседателските избори

Во Република Македонија денеска се одржа првиот круг од шестите претседателски избори. Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова или Стево Пендаровски? Резултатите...

Македонија 19.04.19 | 18:33

СДСМ одат во хотел, ВМРО-ДПМНЕ остануваат во својот штаб

Првите луѓе на СДСМ, Стево Пендаровски и партиските членови изборниот резултат во недела ќе го чекаат во еден од најелитните хотели во Скопје, новоизградениот хотел...