Ознака: Милошоски
Македонија 15.05.24 | 18:40

Милошоски: Не е спорно што министерот на заминување Бујар Османи се жали пред дел од странските амбасадори, спорно е што си ја кодоши сопствената држава

Не е спорно што министерот на заминување Бујар Османи се жали пред дел од странските амбасадори за тоа дека ДУИ станала непожелен субјект на политичката сцена, пишува...

Македонија 24.04.24 | 20:53

Милошоски: Победа во Струмица по 20 години

Пратеникот и функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во студиото на ТВ24 по затворањето на гласачките места во првиот круг од претседателските избори рече дека...

Македонија 19.04.24 | 18:24

Милошоски: За промените, ни треба голема излезеност и што поголема разлика по бројот на пратеници

Би сакал да изразам благодарност за поканата од страна на градоначалникот и соработниците на Општина Радовиш. Од она што може да се забележи општина Радовиш во моментов...

Македонија 21.02.24 | 14:00

Милошоски: 650.000 граѓани се затворени во Република Македонија, измените за продолжување на рокот на пасошите се заглавени на превод

Опозицијата бара пратениците од власта да ги поддржат измените со кои би се продолжил рокот на важност на пасошите до крајот на годината. Пратеникот Антонио Милошоски...

Македонија 28.01.24 | 13:38

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за ова влада, СДСМ ги направи Македонците кираџии во сопствена земја

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да гласаат за оваа влада, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешнската собраниска седница за избор на техничка влада....

Македонија 14.12.23 | 21:50

Милошоски: Техничка влада со човек како Талат Џафери ќе се движи кон лоши избори

„Партиските тела се уште не одлучувале на оваа тема, веројатно во следните неколку дена би требало да се заседава и да се расправа  за кои се аргументите, кои се за и...

Економија 12.10.23 | 09:12

Милошоски: Кога имаш влада со најслаб економски тим, тогаш имаш и најслаби економски резултати во регионот

Кога имаш влада со најслаб економски тим, тогаш имаш и најслаби економски резултати во регионот, пишува на својот фејсбук профил Антонио Милошоски.

Македонија 06.10.23 | 21:52

Милошоски: Законот за амнестија нема хумана цел туку политичка, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира

„Предлог законот за амнестија ние кажавме дека и тоа што го најавивме како можен бојкот на Собранието, не е одлука но сега за сега најава доколку овој предлог закон...

Македонија 20.09.23 | 13:34

Милошоски: Ковачевски и Ахмети преговараа амнестија со Груевски, со цел поделби во ВМРО-ДПМНЕ и уставни измени

Власта на чело со Ковачевски и Ахмети преговара амнестија за Груевски со цел тој да влијае на поделби во ВМРО-ДПМНЕ и евентуално да им помогне да се изгласаат уставните...

Македонија 19.07.23 | 17:38

Милошоски: СДС се уплашени од избори

СДС е прилично уплашена од избори и тоа е повеќе од очигледно, а има и зошто. Сметам дека во нивното портфолио изминатите 6 години немаат големи успеси, напротив имаат...

Македонија 16.06.23 | 09:34

Милошоски: Резолуцијата во Германскиот Бундестаг е донесена како резултат на реакција на ВМРО-ДПМНЕ во последните неколку години

Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието зборуваше за резолуцијата донесена во Германскиот Парламент и рече дека е за поздравување и објасни...

Македонија 21.05.23 | 12:58

Милошоски: Дискриминирање на југоистокот на Македонија од страна на власта треба да прекине и најдобрата можност граѓаните ја гледаат во изборите кои што ќе се случат

„Би сакал да испратам една порака од тука од општина Василево, постои едно огромно разочарување за дискриминирачкиот однос кој што оваа Влада на Груби и Ковачевски...

Македонија 26.03.23 | 13:02

Милошоски: МНР наместо да ја промовира Македонија се злоупотребува за рекламирање на министерот Османи во Македонија и е најслаба алка на стопански план

Сакам да потенцирам дека користење на институцијата МНР и нејзиниот углед за евтини реклами од страна на министерот Османи, преставува злоупотреба на институцијата....

Македонија 13.01.23 | 20:06

Милошоски: Во Собранието постојат незадоволни пратеници од власта кои се за предвремени парламентарни избори

„Во Собранието постои комуникација помеѓу сите политички партии, она што сме го забележале во Собранието е дека одредени пратеници кои припаѓаат на владејачката коалиција...

Македонија 06.09.22 | 13:10

Милошоски: Османи да реферира пред пратеницитe колку Бесмира Ејупи е квалификувана да работи во МНР

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски упати апел до министерот за надворешни работи Бујар Османи  да размисли кога и дали...

Македонија 12.05.22 | 15:25

Милошоски: Кој не учел, ќе копа …. биткоини

Додека учителите се борат за подостоинствен приход, а сите граѓани се борат со превисоката инфлација.., некои други блиски до власта Кој не учел, ќе копа …., биткоини,...

Македонија 12.04.22 | 15:22

Милошоски: Се уште нема одговор од премиерот Ковачевски за детали од разговорите меѓу Скопје и Софија

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ се уште нема одговор на барањето упатено до премиерот Димитар Ковачевски да се обрати пред Комисијата за надворешна политика во...

Македонија 01.04.22 | 15:26

Милошоски: Mнозинство продолжува со кршење на Уставот, законите и Деловникот на Собранието

Насилничкото и неделовничкото однесување и водење на Комисијата за политички систем од страна на претседателката Мираковска, но и од страна на владејачкото мнозинство...

Македонија 03.03.22 | 12:33

Милошоски: Фрчкоски незаконски оди во ОН, но брзо ќе биде вратен во земјава

Би сакал да дадам кратка реакција и коментар на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија” по однос на незаконитото испраќање на Фрчкоски...

Македонија 28.02.22 | 13:22

Милошоски ќе ги повика премиерот и МНР да реферираат пред собраниската Комисија за разговорите со Софија

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски најави дека ќе го повика премиерот Димитар Ковачевски и претставник на МНР да реферираат...