Според средната курсна листа на НБРМ, еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а американскиот долар чини 60.0948 денари. Британската фунта изнесува 72.9738 денари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.