Педесет и двегодишен затвореник починал на пат кон Клиничкиот центар.

Според информациите, ноќеска, околу 00.20 часот, од страна на лекар од итната медицинска помош било пријавено дека на пат кон Клиничкиот центар, во возило на затворската полиција, починал осуденикот Ќ. Р. (52) од с. Опае, Кумановско.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот ќе му биде предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.