И денеска во Скопје имаше сообраќајка во која е прегазен велосипедист.

Несреќата се случила во центарот на Скопје, на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.