Четириесетгодишна скопјанка, на 28.01.2023 година, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.

Како што соопшти МВР, настанот се случил околу 14:00 часот во парк на подрачјето на Центар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.