Полициски службеници на СВР Тетово вчера (28 мај) околу 14 часот го лишиле од слобода 38-
годишниот А.А. од тетовско село, кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата 33-годишна сопруга дека физички ја нападнал.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок, велат од СВР Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.