Ознака: тетовско
Црна хроника 23.11.23 | 14:05

14 тони бои и лакови изгореа во пожарот во тетовско Фалише, се испитува колку се загадени почвата и водата

Во пожарот во магацин тетовското село Фалише, изгореа 14 тони бои и лакови и други хемиски средства. Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов вели...

Црна хроника 16.11.23 | 13:10

Тетовец си ја истепа 79-годишната мајка

Вчера во 14 часот и 45 минути во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 60-годишниот тетовец Д.Б. кој претходно бил пријавен од неговата 56-годишна...

Црна хроника 14.11.23 | 12:58

Кај тетовец приведен за тепање на сопругата пронајдено оружје

Вчеравечер во 23 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 27-годишниот О.М. од тетовско село, кој четириесетина минути пред тоа бил пријавен од неговата...

Црна хроника 02.11.23 | 12:16

Девојче ја претепа и избоде помалата сестра по кавга во тетовско село

Вчеравечер во 21 часот и 50 минути во СВР Тетово е пријавено дека во тетовската Kлиничка болница била донесена малолетничка од тетовско село со повреди од остар предмет...

Црна хроника 23.09.23 | 14:59

Втор ден пожарот на боровата шума во Тетовско покрај пожарникарите се гасне и со воздухопловна поддршка

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираше дека повторно, втор ден по ред, активирана е и воздухопловна поддршка за противпожарните тимови за пожарот на планината...

Црна хроника 21.09.23 | 17:15

Масовна тепачка во Тетовско, полицијата го расчистува случајот

Ноќеска, во 1.20 часот, 19-годишните А. Ш. и Б. Ш. од тетовско Глоѓи во СВР Тетово пријавиле дека околу 22 часот во парк во ова село физички биле нападнати од четири лица од тетовско...

Црна хроника 10.09.23 | 21:12

Два дена пожари на нови депонии во Тетовско, подрачјето повторно се гуши во чад и смрдеа

Територијалната противпожарна единица Тетово вчера и денес повторно интервенира на повеќе пожари што се појавија на депонии, а најголема од сите која беше видлива...

Црна хроника 10.09.23 | 17:28

Шест тетовски тинејџери силуваа девојче

На 9 септември во 19.30 часот во тетовско, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода пет малолетници и еден 18-годишник, сите од тетовско, постапувајќи по претходна...

Црна хроника 01.06.23 | 12:48

Еден си ги нападнал родителите, друг брат му

Вчеравечер околу 21:20 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 31-годишниот В.Б. од гостиварско село, кој бил...

Црна хроника 29.05.23 | 11:21

Уште една нападната жена во Тетовско

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (28 мај) околу 14 часот го лишиле од слобода 38- годишниот А.А. од тетовско село, кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата...

Црна хроника 12.05.23 | 09:35

Маж ги заклучил вработените и кршел низ канцеларија – тежок инцидент во Секторот за урбанизам

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 10.15 часот го лишиле од слобода Б.Т.(48) од Неготино, полошко, кој десетина минути...

Црна хроника 27.04.23 | 12:56

Пронајдена исчезната девојка од Тетовско, рекла дека не сака да се врати дома

Полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Групчин ја пронашле А.Б.(24) од тетовско Церово, за која на 7-ми месецов нејзината мајка С.Б.(45) пријавила дека...

Црна хроника 30.03.23 | 13:32

Со метален предмет мавал по сопругата и по мајка ѝ

На 29 март, околу 20:40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.К.(41) од тетовско село, кој претходно бил пријавен од неговата 35-годишна сопруга дека...

Црна хроника 20.03.23 | 11:54

Марихуаната и кокаинот најраспространети во Тетовско, со дрога фатени и 15-годиници

Во изминатите два и пол месеци од оваа година Секторот за внатрешни работи Тетово ги интензивираше континуираните активности за справување со „неовластеното производство...

Црна хроника 06.03.23 | 10:41

Уапсен маж кој ја нападнал сопругата и ѝ се заканувал со нож

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер околу 22 часот и 10 минути го лишиле од слобода 39-годишниот Т.М. од тетовско село, кој бил пријавен од неговата 37-годишна...

Црна хроника 01.03.23 | 13:12

Маж ја нападнал сопругата со која се разведува во домот на нејзините родители

Вчеравечер околу 19 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 43-годишниот Б.Џ. од тетовско село, кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата...

Црна хроника 23.02.23 | 12:25

Кршел по дома, бил агресивен кон сопругата: Апсење во Тетовско за семејно насилство

Вчера во 20 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Т.М.(39) од тетовско село, кој претходно бил пријавен од неговата 37-годишна сопруга...

Црна хроника 20.02.23 | 12:07

Уапсен маж што ѝ се заканувал на сопругата со која се разведува

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера (19 февруари) во 13 часот и 30 минути го лишиле од слобода 39-годишниот Н.М. од тетовско село зашто претходно ѝ се заканувал на неговата...

Црна хроника 17.02.23 | 12:36

Уште една тетовка претепана од сопругот

Триесет и деветгодишна тетовка, вчера во 18 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека претходниот ден околу 18 часот во била физички нападната од сопругот Е.Ц.(37) од...

Вести 15.02.23 | 17:32

Тинејџери дивееле со украдено службено возило, повредиле тројца полицајци, уништиле две полициски возила

Полициски службеници на СВР Тетово на 14 фавруари, околу 16.20 часот во близина на угостителски објект во тетовска Мала Речица ги лишиле од слобода Ј.Ј.(19) од Тетово и тројца...