Вчеравечер (28 мај) околу 22 часот и 15 минути, на собир организиран на градскиот плоштад
во Гостивар, Е.У.(36) од Република Турција со времен престој во Скопје го нарушил јавниот ред и мир со користење на пиротехнички средства, соопштија од СВР Тетово.

Тој ќе биде повикан во Полициската станица Гостивар и против него ќе следува адекватен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.