Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер околу 22 часот и 10 минути го лишиле од слобода 39-годишниот Т.М. од тетовско село, кој бил пријавен од неговата 37-годишна сопруга дека физички ја нападнал и дека ѝ се заканил со остар предмет.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.