На 13.04. во Полициска станица Делчево, било пријавено дека во Итната медицинска помош Делчево била донесена повредена Љ.Т.(34) од Делчево.

Според пријавеното, таа со повредите се здобила при извршување на работни задачи во продажен објект.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициска станица Делчево, а известен бил и трудов инспектор.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.