Во понеделникот во 13.45 часот во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.И.(38) од с.Свиларе, скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи на објект во изградба на подрачјето на Карпош во Скопје.

Увид бил извршен, соопшти МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.