Ознака: повреден работник
Црна хроника 23.06.24 | 13:23

Тешко повреден Турчин кој работел на Коридор 8

Вчера во 13.05 часот во ОВР Гостивар, од Медицински центар Гостивар било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Р.Н.(29) од гостиварски Стар Балин Дол. Според...

Црна хроника 22.05.24 | 10:16

Тешко повреден работник од градилиште во Карпош

Во понеделникот во 13.45 часот во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Б.И.(38) од с.Свиларе,...

Црна хроника 14.04.24 | 17:58

Тешко повредена продавачка – се испитува што се случило

На 13.04. во Полициска станица Делчево, било пријавено дека во Итната медицинска помош Делчево била донесена повредена Љ.Т.(34) од Делчево. Според пријавеното, таа со повредите...

Црна хроника 17.12.23 | 17:09

Повреден работник на ЈП „Македонија пат“ при извршување работни задачи

Во Здравствен дом Крива Паланка со повреди бил донесен Д.З., на возраст од 49 години. Тоа, според пријавата синоќа во 20.05 часот во ОВР Крива Паланка, соопшти Министерството...

Црна хроника 23.11.23 | 19:04

Работник повреден на изградба на патот Ранковце – Крива Паланка

Повреден е 63- годишен работник кој работел на изградба на новиот, експресен пат Ранковце – Крива Паланка, информираат од Министерството за внатрешни работи. Според...

Црна хроника 02.11.23 | 18:34

Тешко повредено момче кое работело како градежен работник

Со тешки телесни повреди се здобило 19-годишно момче З.Љ., при извршување градежни работи на објект во изградба на подрачје на општина Центар. Како што соопшти МВР, случајот...

Црна хроника 09.07.23 | 18:58

Тешко повреден 23-годишен работник

Вчера околу 08.00 часот во Полициска станица Гостивар е пријавено дека во Медицински центар Гостивар е донесен со тешки телесни повреди А.Ш.(23) од Гостивар, кој со повредите...

Црна хроника 05.05.23 | 19:25

Работник на ЕВН тешко повреден при извршување работни задачи

На 04.05.2023 во СВР Битола било пријавено дека Н.Ѓ.(41) од Битола, вработен во ЕВН, се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во с.Кажани, битолско. Тој...

Црна хроника 04.05.23 | 11:18

Тешко повреден работник во Гостивар

Вчера во 13:45 часот во СВР Тетово пријавено е дека работејќи на станбена зграда на улица „Мара Угринова“ во Гостивар, 49-годишниот гостиварец И.А. се здобил со тешки телесни...

Црна хроника 24.04.23 | 17:21

Кинески работник тешко повреден при работа на автопатот Охрид-Кичево

Во СВР Охрид од Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ш.Ч.(40) од Кина. Според пријавеното, тој се...

Црна хроника 10.04.23 | 18:08

Тешко повреден работник во фирма во Пробиштип

Вчера во 17:55 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен В.Т.(39) од Пробиштип. Според...

Црна хроника 19.03.23 | 17:17

Двајца работници тешко повредени во Скопје

Двајца работници вчера се здобиле со тешки повреди на работните места. Во 15:10 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека...

Црна хроника 02.03.23 | 18:22

Тешко повреден работник во Кавадарци

Вчера во 07.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен Б.Д.(63) од Кавадарци. Според пријавеното, тој...

Црна хроника 07.02.23 | 14:48

Teшко повреден работник откако камион на „Комуналец“ удрил во куќата на која работел

Вчера во 08.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, Скопско, товарно возило „форд“ на ЈП „Комунална хигиена“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 19.01.23 | 20:55

Работник тeшко повреден на градилиште во Аеродром

Во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешка телесна повреда бил донесен Ѓ.М.(55) од с.Идризово, скопско. Според пријавеното, тој со повредата...