Ознака: повреден работник
Црна хроника 19.03.23 | 17:17

Двајца работници тешко повредени во Скопје

Двајца работници вчера се здобиле со тешки повреди на работните места. Во 15:10 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека...

Црна хроника 02.03.23 | 18:22

Тешко повреден работник во Кавадарци

Вчера во 07.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци со тешки телесни повреди бил донесен Б.Д.(63) од Кавадарци. Според пријавеното, тој...

Црна хроника 07.02.23 | 14:48

Teшко повреден работник откако камион на „Комуналец“ удрил во куќата на која работел

Вчера во 08.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, Скопско, товарно возило „форд“ на ЈП „Комунална хигиена“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 19.01.23 | 20:55

Работник тeшко повреден на градилиште во Аеродром

Во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешка телесна повреда бил донесен Ѓ.М.(55) од с.Идризово, скопско. Според пријавеното, тој со повредата...

Црна хроника 18.12.21 | 17:38

Тешко повреден градежник кој работел на патот Кочани-Штип

Во болницата во Кочани вчера со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(54) од Пробиштип. Тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на патот во изградба...

Црна хроника 12.09.21 | 11:50

Работник повреден при инцидент во „Макстил“

Во текот на редовното работење во трета смена во погонот Челичарница на „Макстил“ АД е настанат инцидент при што е повреден еден вработен, информира денеска компанијата. На...

Црна хроника 13.07.21 | 13:34

Повреден градежен работник

Четириесет и едногодишниот С.Ѓ. се здобил со телесна повреда при изведување на градежни работи на објект на фирма од Кавадарци, во атар на кавадаречкото село Крњево....

Црна хроника 23.04.21 | 12:02

Тешко повреден 39-годишен маж при работа во фирма

Триесет и деветгодишниот П.В. се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фирма во село Дабниште. Случајот е пријавен во Секторот за внатрешни...

Црна хроника 20.04.21 | 11:35

Двајца работници тешко повредени на работните места

Две лица се повредени на работните места изминатите неколку дена. Во привуот случај, Д.Ц.(44) од Чучер Сандево, скопско, пријавил дека во петокот околу 12.00 часот неговиот...

Црна хроника 03.04.21 | 17:15

Повреден работник на зграда во Скопје

Педесет и седумгодишен работник од Крива Паланка се повредил додека извршувал градежни работи на зграда во изградба на улицата „Босна и Херцеговина“ во Скопје. –...

Црна хроника 01.04.21 | 15:37

Работник тешко повреден по пад од скеле

Шеесетгодишен велешанец се здобил со тешки телесни повреди во фабрика во Велес, додека извршувал работни задачи. Повредите кај  З.Н. (60)  биле констатирани во болницата...

Црна хроника 14.10.20 | 18:00

Тешко повреден работник во Скопје

Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди додека изведувал градежни работи за фирма во населбата Илинден, соопшти МВР. Вчера во 13:37 часот во СВР Скопје било...

Црна хроника 25.09.20 | 12:34

Маж загина, друг е тешко повреден по инцидент во фабрика во Куманово

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во несреќата што се случила вчера наутро, околу 09.00 часот, во фабрика во Куманово. За време на извршување на работни задачи...

Црна хроника 22.09.20 | 12:12

Доцна синоќа тешко повреден работник во Скопје

Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје, Е.Г.(48) од Скопје пријавил дека околу 22.30 часот во фирма на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје, додека извршувал работни задачи,...

Црна хроника 07.08.20 | 20:00

Teшко повреден работник во скопска фирма

Педесет и седум годишен работник од скопско Стајковци се здобил со тешки телесни повреди, според неговото кажување, при извршување работни задачи во фирма на ул. „Перо...

Црна хроника 22.04.20 | 10:49

Млад скопјанец тешко повреден на работното место

Млад скопјанец тешко повреден на работното место. Вчера околу 15 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во полиција било пријавено дека кај нив било донесено...

Црна хроника 29.01.20 | 14:49

Скршил 4 ребра додека вршел градежни работи

Педесетгодишниот С.Х. од село Шипковица, тетовско, вчера се повредил при вршење градежни работи на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес. Тој, како што информираат денеска...

Црна хроника 17.12.19 | 10:39

Повреден работник од фабрика за мебел

Во Полициската станица Гостивар вчера во 10 часот било пријавено дека во Ургентен центар Гостивар бил донесен К.Ѓ.(27) од село Долно Седларце, гостиварско, кој се здобил...

Црна хроника 21.11.19 | 12:17

Повреден вработен во МНТ

Вработен во Македонскиот народен театар во Скопје е тешко повреден по несреќата до која дошло во текот на вчерашниоте ден. Како што соопшти денеска МВР, 35-годишен светло-техничар...

Црна хроника 14.11.19 | 18:40

Teшко повреден работник

Работник од Скопје тешко повреден додека бил на работа, итно бил пренесен во болница. МВР информира дека во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје било пријавено дека...