Ознака: продавачка
Економија 15.04.22 | 16:02

Скопјанец со краставици мавал по продавачка зошто не му давале да купи пет литри масло

Непријатна случка имало вчера во маркет „Стокомак“ во Тафталиџе кога нервозен купувач протестно почнал да фрла со краставици низ продавницата затоа што му требале...

Калеидоскоп 15.06.21 | 10:54

Извадил пиштол ѝ ја убил продавачката бидејќи му кажала дека мора да носи маска

Маж пукал ѝ убил касиерка во маркет, откако таа му кажала дека мора да носи маска во продавницата во американската држава Џорџија. Откако пукал во продавачката, човекот...

Црна хроника 15.02.21 | 12:11

Старец нападна продавачка

Триесет и седумгодишната П.Ѓ., вработена во продавница во Велес, вчера во 14 часот пријавила во СВР Велес дека била физички нападната на работното место од 61-годишниот...

Балкан 14.01.20 | 12:20

Пазарџиката што нокаутираше полицајка веќе била позната во јавноста

На пазарџиката, која со тупаница се пресмета со комуналната полицајка, која се обидела да ја отстрани од пазарот, не ѝ е првпат да се најде во центарот на вниманието...

Калеидоскоп 12.01.20 | 21:51

Продавачка нокаутира комунална полицајка во Белград

Комунална полицајка доби тупаница во лицето од една продавачка на пазар во Белград. На социјалните мрежи се појави интересно видео од српскиот главен град во кое може...

Црна хроника 10.11.19 | 18:44

Нападната продавачка во Центар

Вчера во 18.10 часот во Полициската станица Центар, Ц.П.(29) од Скопје пријавила дека, додека била на работно место во продажен објект во трговски центар во Скопје, била физички...

Црна хроника 20.09.19 | 12:32

Продавачка сведочи што купувал Боки 13 од „Пјер Карден“

Продавачка од луксузната продавница „Пјер Карден“ денеска давала исказ за „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Продавачката...