Т.К.(52) од Струга починала вчера попладне во болницата во Охрид.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека случај бил пријавен од болницата во охридската полиција.

Жената била примена во тешка здравствена состојба и покрај укажаната помош, по кратко време починала, вели Димоски.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.