СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Ш.(20) од Струмица. Како што соопштува МВР, пријавата следи поради постоење основано сомнение дека на 5 и 6 ноември годинава во с.Иловица извршил обљуба врз малолетничка, со која бил во љубовна врска.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.