Ознака: силување
Свет 23.07.21 | 14:52

Дедо со години ја силувал внуката, а мајката криела од таткото, кога дознал извршил масакр – семејна драма ја потресе Индија

Раџив Иштари (45) од индиското село Митрес во близина на градот Бопал е уапсен под обвинение дека го масакрирал таткото на неговата сопруга Дарпан (63) отако дознал дека...

Естрада 17.07.21 | 21:53

Даниела Штајнфелд поднела приговор за отфрлената тужба за силување: Обвинителството со недели инсистираше да почнам постапка

Актерката Даниела Штајнфелд, која го обвини Бранислив Лечиќ за силување, соопшти дека преку својот адвокат вложила жалба на одлуката на Обвинителството да ја отфрли...

Црна хроника 16.07.21 | 12:46

18-годишник си ја силувал малолетната роднина

Осумнаесетгодишник од гостиварско е задржан во полиција и изведен пред надлежен судија под сомнение дека сексуално злоупотребил малолетна девојка. Според информациите...

Црна хроника 14.07.21 | 13:39

Се обидел да ја силува сосетката: Приведен 56-годишник од Тетовско

Во текот на ноќта тетовската полиција привела жител на тетовско село откако бил пријавен дека се обидел да изврши обљуба врз сосетка. Ноќеска околу 3.10 часот, полициски...

Естрада 13.07.21 | 13:35

Сега ние ќе објавиме информации за Даниела: Правниот тим на Лечиќ по отфрлувањето на тужбата за силување

Откако Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрли кривичната пријава за силување на актерката Данијела Штејнфелд поднесена против Бранислав Лечиќ, од неговиот...

Свет 07.07.21 | 13:21

Во паника ја туширале, па го фрлиле телото: Срцето на 13-годишна Австријка застана откако ја мигранти ја силуваа

Aвстриската полицијата ги реконструираше последните часови од животот на Л.В.(13), чие безживотно тело на 26 јуни беше пронајдено потпрено на дрво во Виена, со модринки...

Свет 01.07.21 | 15:20

Им давала колачиња со марихуана, па сексуално ги искористувала другарчињата на ќерка ѝ

Мајка на двегодишно и 11-годишно дете од Омаха во понеделникот беше осудена на 102 години затвор за полов напад две малолетни момчиња, другари на нејзината ќерка кои доаѓале...

Црна хроника 27.05.21 | 10:24

Ја нападнал додека чистела во домот и ја соблекол: Гостиварец обвинет за силување

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот...

Црна хроника 15.05.21 | 14:36

Битолчанец сакал да силува малолетничка

Во ОВР Кичево вчера во раните утрински часови е приведен и лишен од слобода Е.К.( 20) од Битола. Стефан Димоски од СВР Охрид информира дека за приведеното лице претходно...

Црна хроника 10.05.21 | 16:16

Силување во „Идризово“

На 09.05.2021 во 16:05 часот 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27.04.2021, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово“, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36)...

Црна хроника 26.04.21 | 17:25

Петнаесетгодишник од Василево силувал 18-годишно немоќно лице

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмица за 15-годишен малолетник од село Василево, Струмичко, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело обљуба...

Црна хроника 24.04.21 | 21:17

Жител на Ваташа се обидел да силува малолетничка од Кавадарци

Жител на Ваташа се обидел да силува малолетно девојче од Кавадарци. Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да...

Црна хроника 24.04.21 | 18:17

Кавадарчанка пријавила во полиција ваташанец за обид за силување врз нејзината малолетна ќерка

Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да изврши силување врз нејзината малолетна ќерка. Како што попладнево...

Црна хроника 23.04.21 | 13:03

Притвор за тројцата струмичани што киднапираа и силуваа девојка во подземната гаража во центарот на градот

Притвор во траење од 30 дена добија тројца струмичани осомничени за грабнување и силување на сограѓанка, соопшти Основното јавно обвинителство Струмица. Против нив...

Балкан 22.04.21 | 09:53

Поднесено обвинение против Мика Алексиќ, му се заканува казна затвор од 15 години

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против 68-годишниот професор по глума Мирослав Мика Алексиќ поради сомнение за сексуално злоставување на седум...

Црна хроника 21.04.21 | 18:49

Радовишанец силувал малолетна сограѓанка

26-годишно лице од Радовиш вечерта помеѓу 20 и 21 април извршило обљуба врз сограѓанка која била малолетничка.Според билтенот на Министерството за внатрешни работи денеска...

Црна хроника 21.04.21 | 12:12

„Со сила ќе ми го пу**ш“: Средовечен маж се заканувал на 15-годишно девојче дека ќе го силува

Срце многу си убава, дојди во живо да се видиме да ти манам еден добар секс – со ваква порака, средовечен човек му се обраќал на 15-годишно девојче, преку социјалната...

Балкан 13.04.21 | 13:21

Манијак се обидел да силува 10-годишно девојче во тоалет на мол: Полицијата го спасила од линч од родителите

Морничава драма се одиграла во трговски центар во Белград, каде што ворасен човек се обидел да силува 10-годишно девојче. Тој го повлекол девојчето кон тоалетот, но зџа...

Естрада 10.04.21 | 08:10

Обвинителството ќе покрене кривична пријава против Бранислав Лечиќ во врска со обвинувањата за силување

Против српскиот актер, Бранислав Лечиќ, ќе биде поднесена кривична пријава до Вишото јавно обвинителство во Белград во врска со обвинувањата дека ја силувал актерката...

Црна хроника 06.04.21 | 15:23

Кривична за маж од Росоман за неколкукратно силување на две деца

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години според член 188 став...