Ознака: силување
Музика 27.09.19 | 09:38

Тајчи: Се борев долго време со депресија, ме силуваа пред да станам позната

Хрватската поп-ѕвезда од 90-тите години Татјана Камерон Тајчи (49) неодамна призна дека била жртва на сексуално насилство во младоста. Сега таа откри нови детали за трауматското...

Сцена 24.09.19 | 14:09

Деми Мур: Кога имав 15 години, мајка ми му дозволи на туѓинец да ме силува за пари

Глумицата Деми Мур открива многу темни моменти од својот живот во својата автобиографија „Inside Out“, којашто ќе излезе во продажба на 24 септември. Од извадоците што излегоа...

Калеидоскоп 21.09.19 | 21:36

Младоженец ја силувал ќерка си, пијан мислел дека е невестата

Две ипол години затвор му изрече дански суд на мажот (50), кој на првата брачна ноќ ја силувал сопствената ќерка. Педесетгодишниот маж тврдел дека мислел дека тоа е неговата...

Црна хроника 20.09.19 | 16:55

Малолетник се обидел да силува 13-годишно девојче во Штип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднела кривична пријава против 17-годишен малолетник од Свети Николе поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 04.09.19 | 17:02

Приведен охриѓанец, се обидел да силува девојче

Во Полициската станица Охрид вчера е приведен Т.Р. од Охрид, откако 44-годишна жена пријавила дека тој се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка. Известен е Центарот...

Црна хроника 20.08.19 | 16:40

Скопјанка пријавила дека нејзин познаник се обидел да ѝ ја силува ќерката

Вчера околу пладне во СВР Скопје, А.А. (51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се преземаат мерки...

Црна хроника 19.08.19 | 12:59

Тинејџерка од тетовско неколку пати силувана од постар маж

Деветнаесет годишна жителка на тетовско село, вчера пријавила дека во периодот од јуни до август годинава била неколку пати обљубена, информира Марјан Јосифоски портпарол...

Црна хроника 24.07.19 | 16:53

Хорор кај Радовиш: Две момчиња силувале тинејџерка

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против С.А. (19) и Е.Б. (17), двајцата од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување”,...

Црна хроника 06.07.19 | 16:59

Хорор ноќва во Прилеп: Девојка силувана од поранешното момче

Во полициска станица Прилеп денеска во 00:45 часот, 22 годишна девојка пријавила силување од страна на Е.А. (28) од село Дебреште, со кого претходно била во врска седум месеци. Од...

Црна хроника 16.06.19 | 16:15

Силувана девојка од Кочани

Рано изутринава во 00.30 часот во Полициската станица Кочани, 30- годишна жена од Кочани пријавила дека во периодот од 01.05 до 14.06, Б.Ш.(44) од Кочани во неколку наврати ја принудил...

Фудбал 11.06.19 | 10:39

Животот и се претвори во пекол откако го обвини Нејмар за силување

Животот на Нахила Триндаде која го обвини Нејмар за силување се претворил во пекол. Во интервју таа објаснува дека постојано добива закани, а говори и за грабежот кој...

Фудбал 02.06.19 | 09:59

Дојде пијан и агресивен, веднаш ме нападна: Нејмар обвинет за силување

Бразилската фудбалска ѕвезда се соочува со обвинение за силување, откако  жена пријавила во полициска станица во Сао Паоло дека на 15 мај Нејмар ја силувал во Париз,...

Патувања 31.05.19 | 12:53

Во хотел во Мајорка силувана британска тинејџерка

Британска тинејџерка на одмор во Мајорка е силувана во сауна во хотелот каде што престојувала нејзиното семејство. 15-годишната девојка е нападната во хотелската спа,...

Свет 15.05.19 | 10:20

Девојка силувана од 14 мажи се самозапали и се бори за живот

Една девојка од Индија се самозапали откако нејзиниот татко ја продал за повеќе од 100 евра на човек кој ја силувал со своите пријатели. Според „Дејли мејл”, девојката...

Свет 26.04.19 | 11:29

Околу 110 силувања дневно во ЈАР, случајот со „мајката Лавица“ го обиколи светот

Во Јужноафриканската Република се случуваат околу 110 силувања секој ден. Таквата ситуација претседателот на таа држава Сирил Рамафоза неодамна ја нарече национална...

Црна хроника 24.04.19 | 14:30

Со месеци силувано и продавано 12-годишно момче од Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против три лица кои во март и јули 2018 година извршиле обљуба врз дете – жртва, со што сториле кривични дела...

Црна хроника 24.04.19 | 14:20

Девојче силувано од роднина во Кавадарци

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската...

Балкан 19.04.19 | 23:42

Maлолтник ја силувал 13-годишната сестра

Шеснаесетгодишно момче е приведено поради сомнение дека сексуално злоупотребил малолетно девојче. Трагичниот случај доаѓа од областа на хрватскиот град Плоче. Како...

Црна хроника 18.04.19 | 17:42

Силувана 21-годишна девојка во Велес

Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес. Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот кај „Спомен...

Црна хроника 30.03.19 | 16:00

Maлолетна скопјанка сексуално нападната од три мажи

Ноќва околу 02.00 часот во полициска станица, 43-годишен маж од Скопје пријавил дека во првата половина на февруари 2019 во близина на игралиште во село во Скопје три лица,...