Триесет и осумгодишна мајка од струмичко село вчера во Полициската станица во Струмица пријавила дека малолетник од струмичко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка со која бил во љубовна врска, сооштија денеска од СВР Струмица.

Како што се наведува во соопштението, малолетникот ја извршил обљубата во периодот од август до ноември лани.

Од полицијата додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.