Ознака: малолетничка
Црна хроника 10.04.24 | 11:24

Човекот со кого била во врска ја силувал нејзината малолетна ќерка

Кавадарчанка пријавила во полиција дека лице со кое била во љубовна врска извршило полови дејства врз нејзината ќерка На 9 април во 21.00 часот во ОВР Кавадарци, 38-годишна...

Балкан 01.04.24 | 22:13

Принудувал на проституција малолетно девојче: Доживотна затворска казна за главниот осомничен за сексуална злоупотреба во Грција

На доживотна затворска казна и 27 години затвор е осуден првоосомничениот во случајот од октомври 2022 година, за сексуална злоупотреба и принудување на проституција...

Црна хроника 31.03.24 | 15:51

Уапсен 49-годишник осомничен дека две години силувал малолетно девојче

Четириесет и деветгодишен жител на општина Конче е приведен под сомнение дека во повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка. Од Министерството за внатрешни работи...

Црна хроника 27.03.24 | 12:25

При сообраќајка на два автомобили прегазена и малолетничка

Вчера во 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Никола Карев“ со ул.„Прохор Пчински“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...

Црна хроника 01.03.24 | 15:16

Малолетничка истепана од три соученички во тетовско основно училиште

Четириесетгодишната И. К. од Тетово, вчера, во 17.30 часот, во СВР Тетово пријавила дека околу 13 часот во дворот на тетовско основно училиште нејзината малолетна ќерка физички...

Црна хроника 29.02.24 | 11:10

Исчезната малолетничка од Волково пронајдена во тетовско Сараќино

Вчера (28 февруари) во 16 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово во домот на М.Ц. во тетовско Сараќино ја пронашле Ј.Т.(14) од с.Волково, скопско, за која во 14.05...

Црна хроника 04.02.24 | 16:40

34-годишник следел и уценувал малолетничка

Вчераво 09.40 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Б.К.(34) од с.Желино, тетовско, поради сомнение дека на 02.02.2024 во Тетово следел малолетничка од...

Црна хроника 17.12.23 | 17:13

Четворица малолетници уценувале малолетничка дека ќе објават фотографии со експлицитна содржина на социјалните мрежи

На 16.12.2023 во периодот од 17.00 до 17.20 часот, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода четири малолетници од тетовско село, постапувајќи по претходна пријава...

Црна хроника 16.12.23 | 18:15

Приведен 23-годишен скопјанец кој силувал малолетничка

Во полициската станица Центар во Скопје, денеска е уапсен 23-годишен скопјанец осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка. „На 16.12.2023 во 01.45 часот на подрачје на Центар,...

Црна хроника 07.12.23 | 20:13

Констатирани тешки телесни повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило на бул. „Србија“

Констатирани се тешки телесни повреди кај малолетното девојче кое вечерва беше удрено од воизло кај бензинската пумпа „Лукоил“, на булевар „Србија“ во Општина Аеродром,...

Црна хроника 27.11.23 | 16:06

Девојка од Скопје прегазила малолетничка во Тетово

На 27 ноември, во 13 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Видоја Смилевски-Бато“, во близина на тетовско основно училишта, патничко моторно возило...

Црна хроника 14.11.23 | 17:20

Девојчиња истепале малолетничка во двор во основно училиште во Чаир

Вчера вечер во 22.20 часот во СВР Скопје, 41-годишната М.К.В. од Скопје пријавила дека во двор на основно училиште на подрачје на Чаир, нејзината малолетна ќерка била физички...

Црна хроника 19.09.23 | 16:39

Кривична против 18-годишен скопјанец, снимил експлицитно видео од малолетничка и го покажувал на семејството и соучениците

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Д.(18) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „прикажување на порнографски материјал на...

Црна хроника 09.09.23 | 13:56

Малолетничка прегазена од млад возач во Куманово

Малолетничка од Куманово е тешко повредена откако била удрена од „фиат“. Како што соопшти полицијата вчера околу 20.25 часот во Куманово, на крстосница од бул.„3 Македонска...

Црна хроника 01.07.23 | 13:38

Загина малолетничка, 45-годишен скопјанец со „мерцедес“ ја прегазил на улица

Малолетно девојче починало на пат кон болница, по удар од автомобил на улицата „Метохиска“. Како што објави МВР, несреќата се случила на 30 јуни. На 30 јуни, во Скопје на...

Црна хроника 03.06.23 | 17:48

Малолетничка во Центар, пред кафуле, нападнала друга малолетничка

На 02.06.2023 во 21.20 часот А.К.(45) од Скопје, пријавил дека околу 20.40 часот на подрачјето на Центар, во близина на угостителски објект, неговата малолетна ќерка била физички...

Црна хроника 15.05.23 | 10:57

Уапсен 31-годишник, во врска бил со малолетно девојче

Мајка пријавила дека маж со автомобил ја одвел нејзината малолетна ќерка, полицијата го уапси 31-годишниот стружанец. Во саботата во 14.10 часот во Гостивар полициски службеници...

Црна хроника 05.04.23 | 13:06

Тешко повредена малолетничка прегазена на Водњанска

Вчеравечер во 21.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 23.03.23 | 19:53

Мајка ја принудувала малолетната ќерка на секс со екс полицаец: За мајката 15, за полицаецот 18 години затвор

Мајката која ја принудувала малолетната 14-годишна ќерка на сексуални услуги доби 15 години затвор, а екс полицаец кој учествувал во чинот заработи казна од 18 години затвор. Ваква...

Црна хроника 19.03.23 | 18:06

Девојче избега од дома за да живее со момчето, полиција работи на случајот

Вчеравечер во 22:10 часот 37-годишна скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот на подрачјето на Шуто Оризари заедно со нејзината другарка. Според...