На 26.01.2022 во 21.50 часот Б.А.(43) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Аеродром била физички нападната од И.В.(32) од Штип.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.